TOPlist

Samsung vytvořil 1TB úložiště pro telefony. Vyplatí se obří vnitřní paměť?

samsung 1tb uloziste

Korejská společnost Samsung jako první vytvořila 1TB úložiště pro mobilní telefony. Takhle velkou kapacitu uvidíme již brzy u vlajkových modelů řady Galaxy. A to možná již na podzim u Galaxy Note 10, někteří spekulují, že tuto paměť uvidíme už za měsíc v Galaxy S10. Samsung totiž zároveň oznámil, že již začala masová výroba těchto pamětí.

Mobilní telefony dohání počítače. A to i u úložiště, jak nově ukazuje Samsung

Technologický gigant tvrdí, že jde o první průmyslově vyráběnou paměť pro mobilní telefony s takovou velikostí. Jedná se o eUFS paměť. Tato technologie má v budoucnosti hrát mnohem větší roli nejen u telefonů, ale i u jiných přenosných produktů. Nicméně v momentální formě nevidíme moc užitečných využití. V podstatě nás napadá jediné. A to pokud s telefonem natáčíte hodně videí ve 4K rozlišení. Samsung tvrdí, že se jich na 1TB paměť vleze celkem 260 videí ve 4K rozlišení a délce 10 minut.

Samsung představil 512GB úložiště v prosinci roku 2017, v minulém roce jsme mohli vidět první telefony s takto velkou kapacitou. Už tehdy společnost používala v marketingu 1TB paměť. A to kvůli kombinaci s 512GB microSD kartou. Pokud si i nové Samsung telefony udrží podporou paměťových karet, je celkem možné, že teoreticky bude možné mít na telefonech až 2 TB paměti. A to už je více, než má většina PC či notebooků. Dobrou zprávou je i to, že se fyzická velikost samotného paměťového čipu nezvětšila. Na závěr ještě uvedeme rychlosti nového 1TB úložiště. Rychlost čtení je až 1GB/s a rychlost zápisu až 260 MB/s.

Dokázali byste využít 1TB paměť u telefonu?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)