TOPlist

Druhý nejzajímavější kus technologie od vydání iPhonu? Neuvěříte, co jím je podle šéfa OpenAI

Sam Altman (OpenAI) Apple Vision Pro
  • Technologických novinek je každý den spousta, ale vyniknou jen některé z nich
  • Jedním z produktů, kterým se poštěstilo, je Apple Vision Pro
  • Podle šéfa OpenAI jde o jeden z nejzajímavějších produktů od vydání iPhonu

V technologickém světě se prakticky na každodenní bázi setkáváme s novými produkty, ale pouze hrstka z nich si získá takovou dávku pozornosti, aby vynikla. Nemusí přitom jít ani o nejdokonalejší kousek na trhu nebo zcela průlomovou myšlenku, i když inovativní a originální řešení asi mají na úspěch větší šanci než bohapusté kopie.

Vysoké popularitě se pravidelně těší zařízení od amerického Applu, která jsou obvykle známá svou propracovaností a elegancí. Nikoho tedy asi nepřekvapilo, když se strhlo obrovské mediální haló kolem headsetu Vision Pro, a to navíc nejen ve chvíli, kdy byl poprvé představen, ale také v návaznosti na jeho vydání.

Apple Vision Pro

Ať už je váš názor na tuhle jablečnou novinku jakýkoliv, statut jednoho z nejdiskutovanějších produktů mu upřít prostě a jednoduše nelze. Očima mnohých se jedná o skutečně průlomové zařízení s potenciálem pořádně nastartovat (nebo oživit?) trend alternativních realit v průmyslovém i zábavním sektoru. Jedním z nich je pravděpodobně také šéf americké společnosti OpenAI Sam Altman.

Moderní otec umělé inteligence, jak by šlo generálního ředitele firmy stojící za proslulým generativním nástrojem ChatGPT s trochou nadsázky označit, se v novém příspěvku na platformě X nechal slyšet, že je Apple Vision Pro druhým nejpůsobivějším kusem technologie od doby, kdy vyšel první iPhone (rok 2007). První místo tedy náleží ChatGPT?

Apple Vision Pro spoléhá především na svůj perfektní hardware, jemuž vévodí displeje s vysokým rozlišením, poměrně silný procesor nebo nespočet senzorů. Atraktivní jsou ale i softwarové funkce a možnosti, jak s nimi interagovat – díky ovládání očima nebo prsty nejsou k používání soupravy třeba ovladače.

Headset od Applu je momentálně jedním z nejžhavějších témat na sociálních sítích. O záplavě příspěvků s Vision Pro jsme vás dříve informovali v předchozím článku.

Apple Vision Pro

Souhlasíte se Samem Altmanem?

Zdroj: X

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)