Sam Altman obviněn z psychologicky hrubého chování! Byl to důvod k vyhazovu?

Sam Altman
  • Sam Altman byl nedávno propuštěn, nyní je zase zpět ve své funkci
  • Byl obviněn z nevhodného a manipulativního chování
  • Jeho vyhození mělo ohrozit investiční dohody a obecnou stabilitu společnosti

Otázky ohledně propuštění Sama Altmana, generálního ředitele OpenAI, zaplavily internet během pár dní a stejně tak rychle zase odpluly. O důvodu se stále jen spekuluje, padlo několik teorií ale skutečný důvod stále není znám. Dle nejnovějších informací se také začalo mluvit o Altmanovo odporném chování vůči zaměstnancům. Údajně je toxický a psychologickými nátlaky i velmi hrubý. Několikrát také údajně jednoho ze svých zaměstnanců i vyhodil a představenstvo obdrželo několik stížností na jeho osobu.

Propuštění Altmana a změny představenstva OpenAI byly jednou z největších novinek koncem listopadu, avšak do dnešního dne se ani bývalí členové, ani Microsoft a dokonce ani Altman k situaci a odůvodnění nevyjádřil. OpenAI si najalo právníky, aby celá situace o jeho nevhodném chování byla prošetřena. Zatím čelí až z „idiotického“ a manipulativního chování, několikrát měl mít konflikt s Helen Tonerovou a ta následně dokonce rezignovala.

Existují také spekulace, že byl sesazen kvůli tempu komercializace AI technologie OpenAI. Podle této teorie se správní rada zavázala k odpovědnému a etickému vývoji, ale to rozporovalo s Altmanovo motivací a postupem. Zajímavé na tom je, že ačkoliv je neustále konfrontován svou problémovou osobností, zaměstnanci se za něj i tak postavili a hrozili hromadným odchodem.

OpenAI fires Sam Altman… The SHOCKING truth

OpenAI fires Sam Altman... The SHOCKING truth

Rodinný příslušník přikládá do ohně

Dokonce i jeho sestra, Annie Altman, vznesla velmi vážné obvinění vůči jeho osobě. Uvedla, že ji v dětství sexuálně zneužíval a způsobil spousty psychologických problémů, se kterými se potýká do dnes. Jestli jsou tato obvinění pravdivá se nepotvrdilo, ale celou situaci to jen komplikuje a vrhá stín na jeho pověst a veřejný obraz.

Jak na vás Sam Altman působí?

Zdroj: Gizmodo,

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)