Run an Empire je strategická AR hra, která vám dá pořádně do těla

Run an Empire hra u které se naběháte

Budovatelská strategie, rozšířená realita a běhání v reálném světě. Nyní sem neházím náhodná cool slovíčka, nýbrž se snažím představit novou hru pro chytré telefony Run an Empire. Ta totiž obsahuje vše výše jmenované. Jak to funguje?

Běháním si zlepšíte fyzičku i svou virtuální říši

Princip hry, kombinující nějakou herní situaci, s reálným pohybem není nový. Například v dnes už prakticky klasice, Zombies Run, utíkáte před dotírajícími zombíky. V Run an Empire se naopak snažíte provést vlastní říši několika historickými obdobími. Jde tedy o hru zdánlivě inspirovanou klasickou Civilizací.

Run An Empire – The Strategy Running Game

Run An Empire - The Strategy Running Game

Hrací mapa je tvořena hexagonovými políčky, přičemž mapa virtuálně překrývá reálný svět. Běh je pak zaznamenán pomocí GPS a následně je přenesen do virtuální mapy. Přeběhnutím prázdného virtuálního políčka ho dobijete a začleníte do své říše. Následně na něm můžete za herní měny stavět budovy a zaměstnávat virtuální poddané. Měny jsou v Run an Empire dvě – mince a cennější drahokamy. Ty dostanete za pravidelné obíhání vaší říše. Výše odměn záleží na několika faktorech mezi které patří např. délka vašeho běhu, počet oběhnutých políček a úroveň budov na nich postavených. Pokud naopak běhat nebudete, vaše říše bude živořit a soupeřící hráči vám budou schopní území přebrat. Hra má dva hlavní motivační pilíře. První z nich je překonávání vlastních hranic – během mimo své území, svou říši rozšiřujete. To vás motivuje běhat stále dále. Druhým motivačním faktorem, je obrana vlastní říše pomocí pravidelného obíhání vašeho virtuálního království.

Pokud už běháte a používáte některou z podporovaných, sportovních aplikací (např. Strava), tak ji měnit nemusíte. Po tréninku si z ní svá data můžete přenést do hry. Jedná se o F2P titul s nákupy v aplikaci. Bohužel platící hráči mohou zakoupit bonusy, jež ovlivňují samotnou hratelnost. Např. lze zakoupit devětadvaceti násobné znásobení vydělaných mincí. To obrovsky znevýhodňuje neplatící hráče. Hru aktuálně hraje 40 000 hráčů, přičemž vývojáři optimisticky očekávají, že na konci roku 2019 budou hrát Run an Empire miliony hráčů. Hra je určitě postavena na zajímavé nápadu, ale to zpracování… Nechme se překvapit, zdali hra bude pravdu natolik úspěšná, jak tvůrci doufají.

Run An Empire
Run An Empire

Co na Run an Empire říkáte? Vyzkoušíte ji?

Zdroj: androidpolice.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)