Menu

Rozšířená realita Google se dostává na dalších 10 telefonů: Mezi nimi je Honor, Nokia i Huawei

Rozšířená realita Google, neboli ARCore, je stále nová technologie. Vychází z Google Tango a podobně jako Apple ARKit, i verze od Googlu nabízí pokročilou rozšířenou realitu, ke které nejsou potřeba žádné speciální senzory. Nyní vyšla verze ARCore 1.4, která přináší několik novinek a také podporu pro dalších 10 telefonů.

Rozšířená realita Google se vylepšuje a přidává podporu pro nové telefony

Rozšířená realita je stále na začátku své cesty, to jde vidět i na podpoře telefonů. Dohromady je pokročilý ARCore dostupný pouze na několik desítek telefonů. Google ale pravidelně přidává podporu pro nové telefony. V poslední verzi se dostalo na deset telefonů. Nově si můžete rozšířenou realitou vyzkoušet na Honor 10, Huawei Nova 3, Huawei Nova 3i, Moto X4, Moto Z3, Nokia 8, Samsung Galaxy A6 (2018), Vivo NEX A, Vivo NEX S a Xiaomi Mi 8 SE. Zajímavé je to, že podpora se objevuje i pro několik telefonů, které ještě nebyly oficiálně oznámeny. Mezi nimi se nachází Pixel 3, Pixel 3 XL, Sony Xperia XZ3 a také telefon s označením Nokia Phoenix.

Nová verze ARCore nepřínáší pouze podporu pro nové zařízení. Nově se podporuje automatické ostření průchozího fotoaparátu. Vylepšila se rychlost detekce rovin a také se podporují další rozlišení obrázků pro počítačové vidění. Novou aktualizaci už můžete stáhnout z Google Play.

ARCore by Google
ARCore by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte rozšířenou realitu Google ARCore?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Karle

karle40 49

3.8.2018 14:01

Ještě kdyby tak přicházely nové verze Androidu, že?

Gapa

Gapa Torino 5

4.8.2018 9:39

ako sa to spusta ? Mne fotak nic take neponuka , mam nokiu 8

Beran83

Beran83 1

5.8.2018 22:55

Nespousti,instaluje se to spolu s aktualizaci systemu,aplikace pro arcore najdes v obchode googleplay,staci stahnout a spustit:) Hledej v obchode “arcore”,najde ti to desitky aplikaci.

Gapa

Gapa Torino 5

6.8.2018 11:18

to Beran83: Ďakujem.

RSS (komentáře k článku)