Rozšířená realita Google se dostává na dalších 10 telefonů: Mezi nimi je Honor, Nokia i Huawei

rozsirena realita google arcore

Rozšířená realita Google, neboli ARCore, je stále nová technologie. Vychází z Google Tango a podobně jako Apple ARKit, i verze od Googlu nabízí pokročilou rozšířenou realitu, ke které nejsou potřeba žádné speciální senzory. Nyní vyšla verze ARCore 1.4, která přináší několik novinek a také podporu pro dalších 10 telefonů.

Rozšířená realita Google se vylepšuje a přidává podporu pro nové telefony

Rozšířená realita je stále na začátku své cesty, to jde vidět i na podpoře telefonů. Dohromady je pokročilý ARCore dostupný pouze na několik desítek telefonů. Google ale pravidelně přidává podporu pro nové telefony. V poslední verzi se dostalo na deset telefonů. Nově si můžete rozšířenou realitou vyzkoušet na Honor 10, Huawei Nova 3, Huawei Nova 3i, Moto X4, Moto Z3, Nokia 8, Samsung Galaxy A6 (2018), Vivo NEX A, Vivo NEX S a Xiaomi Mi 8 SE. Zajímavé je to, že podpora se objevuje i pro několik telefonů, které ještě nebyly oficiálně oznámeny. Mezi nimi se nachází Pixel 3, Pixel 3 XL, Sony Xperia XZ3 a také telefon s označením Nokia Phoenix.

Introducing ARCore

Introducing ARCore

Nová verze ARCore nepřínáší pouze podporu pro nové zařízení. Nově se podporuje automatické ostření průchozího fotoaparátu. Vylepšila se rychlost detekce rovin a také se podporují další rozlišení obrázků pro počítačové vidění. Novou aktualizaci už můžete stáhnout z Google Play.

Google Play Services for AR
Google Play Services for AR

Používáte rozšířenou realitu Google ARCore?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)