Moto Z3 oficiálně představen: První telefon, který obdrží podporu 5G sítí

Moto Z3 5G site

V noci společnost Lenovo představila nový telefon Moto Z3. Na první pohled vypadá jako každý jiný Moto telefon, má však jedno velké plus. Jde o první telefon s podporou 5G sítí. Tedy správně řečeno, bude příští rok prvním modelem s podporou sítí nové generace. A to jakmile jej první operátoři v USA spustí. Do telefonu totiž půjde dokoupit speciální mód, který bude obsahovat modem Qualcomm X50 a také navýší kapacitu baterie o 2 000 mAh.

Moto Z3 má být údajně posledním modelem řady Moto Z

Společně s představením novinky, však přišla i smutná zpráva. Podle informací GSM Arena jde o poslední telefon z řady Moto Z, což zároveň znamená pravděpodobně i konec modulárního systému známém jako Moto Mods, kterým byly tyto telefony speciální. Není žádnou novinkou, že společnosti Motorola se nedaří, už v minulém roce odstřihli několik modelových řad. Společnost se tak pravděpodobně zaměří pouze na nejoblíbenější řady Moto G a Moto E.

Zpátky ale k nově představené novince. Ta má blíže nespecifikovanou ochranu proti stříkající vodě, zapínací tlačítko na boku telefonu, zajímavé je to, že v něm je schovaná čtečka otisků prstů. Tedy podobně jako na starších Sony Xperia telefonech. Verze Androidu je 8.1 Oreo, nadstavba hodně připomíná čistý Android, má však v sobě několik vylepšení. Displej má velikost 6 palců, jde o Super AMOLED panel s rozlišením 2160 x 1080 pixelů.

motorola moto z3

O výkon se stará Snapdragon 835 (ano, opravdu rok starý čipset), který doplňuje 4GB RAM a 64GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 3 000 mAh. Na zadní straně se nachází duální fotoaparát s dvakrát 12 MPx. Selfie kamera má 8 MPx. Do prodeje jde nejprve v USA, a to v polovině srpna. Cena je 480 dolarů, v přepočtu s DPH tak cca 12 800 Kč.

Jak se vám líbí nový telefon Moto Z3?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)