Retro hry – výběr těch nejlepších Android předělávek a portací

pacman retro hry hlavni

Retro hry mají v Google Play opravdu široké zastoupení. Jak by také ne, když se v mnoha případech jedná o velmi kvalitní kousky, které svým nápadem baví tisíce lidí i v dnešní době, a to třeba právě na Android zařízeních. V tomto krátkém výběru her se zaměříme na nejpopulárnější portace a předělávky nerezavějících old-school herních titulů.

Pac-Man Tournament

Pac-Man patří mezi jednu z nejpopulárnějších her vůbec. Se žlutou kuličkou (Pac-Manem) sbíráte bodíky a vyhýbáte se poletujícím strašidlům. V určitých chvílích se princip hry zcela obrátí a vy pak máte za úkol bubáky nahánět. Samotná hra se nese ve starším duchu – Pac-Mana budete ovládat starým dobrým pákovým joystickem, ovšem ve virtuální podobě. Kromě prvků klasického PAC-MANA ve hře naleznete systém turnajů a spoustu dalších vylepšení.

Tetris

V obchodě Google Play existuje spousta variací této chytlavé hry naprogramované Alexejem Pažitnovem v roce 1984. Tetris si již v počátcích svého zrodu získal obrovskou popularitu. Princip hry je přitom velmi jednoduchý – padající obrazce různých tvarů musíte otáčet a umisťovat podle potřeby tak, aby vytvořili jednolitou stěnu. Tím se vymažou a vy můžete skládat dál. Ke stažení přikládáme Tetris společnosti EA, který kromě moderního grafického zpracování také nabídne několik bonusových herních prvků. Původní systém hry zůstává samozřejmě nezměněn.

3ed7bc6bf0c409e6193d63926029e5d3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Snake 97

Herní fenomén ze starších Nokií se vrací zpátky, a to přímo na naše Android zařízení. Podoba hry zůstává prakticky stejná, jako byste klasického hada hráli na starších telefonech značky Nokia. S vaším hadem budete pojídat náhodně se objevující potravu, což hada neustále zvětšuje. Pokud narazíte do zdi nebo do jakékoliv části vašeho těla, prohráváte. Úkolem hry je nahrát co nejvyšší skóre.

Snake '97: retro phone classic
Snake '97: retro phone classic

Sonic CD

Modrý ježek Sonic se stal součástí mobilního průmyslu již v podobě klasických Java her. Postupem času se dostal i na Android, kde si v současné době můžete zahrát přes 10 Sonic her. Většina z nich má podobu původních plošinovek, nicméně najdou se i motokáry či 3D “running” tituly s neskutečně rychlým ježkem v hlavní roli.

070336b706a447863c842f9ef48f80f0?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Metal Slug

Spousta z vás si jistě vzpomíná na éru NeoGeo konzolí a automatů. Jednou z velice známých her se stal Metal Slug, ve kterém jste se pasovali do role vojáka a hrou procházeli stylem „zastřel, co uvidíš“. Tato řežba se nyní díky studiu SNK PLAYMORE dostala také na androidí zařízení a fanoušci tak mohou jásat. V obchodě Google Play jsou v současné době k dostání všechny díly této populární plošinové střílečky včetně nejnovějšího Metal Slug 3.

Tomb Raider

První díl této legendární hry se díky společnosti Square Enix dostává i na operační systém Android. Pokud čekáte, že se bude jednat o upravenou verzi s vylepšenou grafikou a nějakými těmi mikrotransakcemi, jste na omylu. Zahrát si totiž můžete původní a nezměněnou verzi hry. Jediná úprava hry spočívá v přizpůsobení ovládání dotykovým displejům. U takovýchto portací jsme většinou zvyklí, že jejich cena odpovídá úrovni nostalgie – je tedy většinou vysoká. U prvního dílu Tomb Raider tomu tak naštěstí není. Hra je v obchodě Google Play dostupná za sympatických 37 Kč.

Tomb Raider I
Tomb Raider I

Carmageddon

Je velmi kontroverzní závodní hra, jejíž hlavní náplní je likvidace protijezdců. Na každé kolo máte určitý časový interval, během kterého musíte buďto zneškodnit všechny ostatní auta, nebo dojet do cíle. Tyto 2 úkoly můžete samozřejmě kombinovat. Kromě toho, že narážíte do ostatních aut, můžete také přejíždět chodce. Zní to sice podivně, ale je to opravdu tak. V mnoha zemích byl Carmageddon kvůli této skutečnosti zakázán. Za nárazy do aut a přejetí lidí získáváte čas (který je v každém kole omezen) a kredity, za které si poté můžete vylepšit vaše auto nebo ho opravit. Jedná se o klasiku, která nerezaví.

Carma Free
Carma Free

R-Type

R-Type je výborná vesmírná střílečka, jejíž první díl debutoval v roce 1987. Čeká na vás 8 zábavných levelů, kdy každý z nich je zakončen soubojem s finálním bossem. Hra nabízí 2 stupně obtížnosti, mnoho zbraní a upgradů. Herní klasika R-type je dokonce optimalizovaná pro konzoli Nvidia Shield, takže ji lze ovládat i prostřednictvím joysticku. Hra rovněž podporuje bezdrátové ovladače, jako MOGA apod.

R-TYPE
R-TYPE

King of Fighters

Známá 2D mlátička se konečně dočkala i portace na mobilní systém Android. Tato hra nabízí více než 5 herních módů a 20 bojovníků se zvláštními schopnosti. Abyste vaše protivníky porazili tím nejefektivnějším způsobem, budete muset ovládnout vcelku náročný systém combo úderů. Díky němu budete schopni vytvářet nejrůznější řetězové útoky s maximálním účinkem poškození.

THE KING OF FIGHTERS-A 2012(F)
THE KING OF FIGHTERS-A 2012(F)

Final Fantasy

Společnost SQUARE ENIX zajistila vydání legendární série Final Fantasy i pro operační systém Android. V jejich herním portfoliu naleznete i první díl, který celou sérii nastartoval. Jeho grafická podoba je v porovnání s původní verzí mnohonásobně vylepšena. Příběh prvního dílu, stejně tak i všechny postavy, zůstávají samozřejmě stejné. Jelikož dílů série Final Fantasy existuje opravdová spousta, přikládáme vám odkaz na veškeré tituly Square Enix v obchodě Google Play.

96cb050b52a32f7bf8c2699079b98a39?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jak se tyto Retro hry líbí a jaký další herní titul (mimo emulátory) vám zde chybí?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)