TOPlist

Microsoft cpe reklamy do Windows 11. Nenápadně je testuje v nabídce, kterou otvíráme denně

Windows 11 reklamy
  • Microsoft si dále zahrává s reklamami uvnitř Windows
  • Některým beta testerům je ukazuje přímo v nabídce Start
  • Nová „užitečná doporučení“ je naštěstí možné vypnout

Microsoft si s reklamami v operačním systému Windows prostě nedá pokoj. V neděli jsme vás informovali o tom, jak společnost dosti invazivním způsobem propaguje Windows 11 na počítačích s Windows 10, a mezitím redmondský gigant testuje reklamy v nabídce Start aktuální verze systému.

Jak Microsoft informoval ve svém blogovém příspěvku (upozornil na něj server The Verge), členům testovacího programu Windows Insider na území Spojených států začíná zobrazovat reklamy na aplikace v úseku „Doporučené“, která se nachází ve spodní části nabídky Start. Obvykle se v ní zobrazují soubory či aplikace, které máte ve svém počítači již nainstalované, ale nově se Microsoft snaží upozornit na další programy, které byste si mohli stáhnout – například správce hesel 1Password (viz obrázek níže). Tyhle nevyžádané tipy, které se nejspíš budou objevovat defaultně, lze naštěstí vypnout v sekci Nastavení věnované možnostem přizpůsobení systému.

windows 11 reklama start menu

 

Microsoft ve svém příspěvku píše:

Připomínáme, že pravidelně se členy programu Windows Insider zkoušíme nové funkce a koncepty, které nikdy nemusí vyjít, abychom získali zpětnou vazbu. Pokud se vám toto prostředí v nabídce Start zobrazí, dejte nám vědět, co si o něm myslíte. Nejprve ji začínáme zavádět pro malou skupinu Insiderů v kanálu Beta.

Případů, kdy Microsoft experimentoval s reklamami přímo uvnitř systému Windows, už bylo v minulosti vícero. Loni například zkoumal, zda by bylo možné reklamy umístit do Průzkumníka souborů. Tuto myšlenku ale patrně opustil, naštěstí.

Připadnou vám „doporučení“ tohoto typu ve Windows užitečná?

Zdroje: The Verge, Microsoft

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)