TOPlist

Smutný dárek. Oblíbené Redmi Note už žádný update nedostane!

Redmi Note 8
  • Xiaomi v těchto dnech začíná uvolňovat HyperOS do spousty telefonů
  • Majitelé Redmi Note 8 ale dostali smutný dárek, kterým je konec podpory
  • Nemusíte být smutní, život telefonu můžete prodloužit pomocí neoficiální ROM

Překvapivý dárek našli pod stromečkem majitelé POCO F5. Patří ke šťastlivcům, jejichž telefon už obdržel HyperOS společně s Androidem 14. Xiaomi ale nenadělovalo jen příjemné dárky… Opět se rozšířil seznam telefonů, jejichž podpora byla ukončena.

Černý Petr tentokráte padl na oblíbené Redmi Note 8, telefon s velmi slušnou výbavou, který se před lety prodával za atraktivní cenu. Ostatně právě kombinace atraktivní výbavy a rozumné ceny zdobí tuto řadu telefonů od Xiaomi až do současnosti.

Redmi Note

Oficiální potvrzení konce podpory je spíše formalitou, telefon už žádnou aktualizaci nedostal dlouhou dobu a jeho zařazení na seznam bylo už nějakou dobu očekáváno. Neznamená to ale, že by vám telefon přestal fungovat, nadále jej můžete používat. Pokud mu chcete prodloužit život, můžete se poohlédnout po nějaké neoficiální ROM.

Příkladem může být POCO X3 NFC, jeho podpora už byla rovněž ukončena, ale neoficiální Android 14 (konkrétně crDroid) na tomto přístroji funguje výborně. Odemknutí bootloaderu a instalace neoficiální ROM s sebou přináší jistá rizika z pohledu bezpečnosti, ta ale přináší rovněž používání telefonu bez aktuálních záplat. Záleží jen na vás, jestli se do světa neoficiálních ROM pustíte.

Používáte Xiaomi Redmi Note 8?

Zdroj: Xiaomi

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)