TOPlist

Kdo se v tom má vyznat? Xiaomi představilo další Redmi Note

redmi note 10t 5g

Redmi Note patří obecně k těm vůbec nejpopulárnějším řadám napříč celým spektrem mobilních telefonů. To že se snaží Xiaomi z tohoto brandu vymáčknout maximum asi nikoho dnes nepřekvapí. Zvlášť poté, co se generální ředitel firmy Redmi nechal slyšet, že budeme vídat nové modely hned dvakrát ročně a Redmi Note 12 je dle všeho opravdu za rohem. Nyní ale čínský gigant podnikl poměrně nečekaný krok a představil telefon Redmi Note 10T 5G.

Redmi Note 10T 5G koupíme zatím pouze v Japonsku

Jen tak mimochodem, aktuálně má ve svém portfoliu Xiaomi hned 13 mobilů, které se označují Redmi Note 11. Ne všechny se pochopitelně prodávají u nás, ale i tak je v tom zbytečný zmatek. A aby toho nebylo málo, Redmi Note 10T 5G jsme taky už viděli a to sice v srpnu loňského roku. Tento kousek se ale opět liší. Přední stranu zde pokrývá 6,5palcový LCD panel s Full HD rozlišením a 90Hz obnovovací frekvencí. Narušuje jej průstřel s 8Mpx selfie kamerkou, na zadní straně pak nalezneme 50Mpx hlavní senzor a 2Mpx hloubkovou kameru.

Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 480 v kombinaci se 4 GB RAM a 64GB úložištěm, přičemž výdrž dostala na starost 5000mAh baterie s podporou 18W nabíjení. Překvapí však podpora eSIM, což nebývá u takto levného zařízení zvykem. V tuto chvíli se telefon začal prodávat v Japonsku a to za cenu asi 6 300 Kč.

Taky máte zmatek v označeních Xiaomi mobilů?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)