Redmi MAX TV 86″ oficiálně: obří 120 Hz televize za skvělou cenu

redmi by xiaomi televize

Na své konferenci představilo Redmi oficiálně kromě svých telefonů K40, sluchátek a RedmiBooků také Redmi MAX TV 86″. Jedná se o televizi s obřími rozměry, 120 Hz obnovovací frekvencí a také dosti solidní cenou. Pojďme si ji představit.

Redmi MAX TV 86″ oficiálně představena

Už dle názvu můžeme tušit, že je úhlopříčka opravdu velká. Televize se chlubí 86″ LED panelem se 4K rozlišením a 120 Hz frekvencí. Nechybá podpora 10bitových barev, HDR, HDR10, HDR10 +, HLG či Dolby Vision. Televizor zvládá také pokrýt 92 % DCI-P3. Uvnitř nám tiká čtyřjádrový procesor s grafickým čipem Mali-G52 MC1 a 2 GB RAM. Pro aplikace a jiný obsah poslouží 32 GB úložiště. Co se týče systému, Redmi MAX TV 86″ běží na MIUI for TV 3.0.

Dále nechybí podpora Bluetooth 5.0, Wi-Fi nebo infračerveného portu. Z konektivity stojí za zmínky 2x USB-A, Ethernet, 3x HDMI (jeden z portů je pak typu 2.1 pro podporu 120 Hz). Může se tak jednat o zajímavého kandidáta pro Xbox Series X či Playstation 5. Nezklamou ani reproduktory, které jsou zde dva a disponují celkovým výkonem 25 W. Potěší rovněž podpora Dolby Atmos a DTS-HD. A cena? Za Redmi MAX TV 86″ zaplatíme 7 999 juanů, což je v přepočtu asi 27 000 korun. V Číně začne prodej již 4. března a o globální dostupnosti zatím nepadla řeč.

Co na televizor říkáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)