TOPlist

Nafotili jsme extrémně levné Redmi A3 v zelené! Je to fešák?

Redmi A3 v zelené
  • Redmi A3 v zelené barvě patří k velmi stylovým mobilním telefonům
  • Přestože se díváme na jeden z nejlevnějších přístrojů na trhu
  • Zelená zadní strana je praktická a odpuzuje otisky prstů

Redmi A3 od Xiaomi patří k nejlevnějším telefonům na trhu, jeho cena ve verzi 4/128 GB jen mírně přesahuje hranici 2500 korun, ve variantě 3/64 GB je telefon ještě o čtyři stokoruny levnější (za sebe bych ale doporučil sáhnout po vyšší verzi, příplatek není velký a rozhodně se vyplatí).

Telefon se nabízí ve třech barevných variantách a dnes vám ukážeme tu (pravděpodobně) nejzajímavější. Zelená verze Redmi A3 vypadá skvěle, na zádech najdete veganskou kůži, která je velmi příjemná na dotek a navíc odpuzuje otisky prstů. Škoda jen obřího fotomodulu, ten mohl být klidně menší…

Redmi A3 10

Na druhou stranu je ale dobrým poznávacím znamením tohoto přístroje a je tady zřejmá inspirace u nejdražšího modelu Xiaomi 14 Ultra. Co se týká zelené barvy, výrobce zvolil výrazný a přitom elegantní odstín, za mě ideální volba. Doma jsem krátce měl rovněž modrou variantu tohoto přístroje, vůbec nevypadá špatně, ale na zelenou verzi nemá. Ve výrazné zelené barvě jsou rovněž boky telefonu, ty už jsou trochu lesklejší, ale ani na nich se otisky prstů nedrží.

Co nabízí Redmi A3 od Xiaomi?

Aby to nebylo jen o několika fotografiích, můžeme si připomenout specifikace – 6,71palcový IPS displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a rozlišením 1650 x 720 pixelů, procesor Mediatek Helio G36, baterie s kapacitou 5000 mAh a výbornou výdrží (ať už při zátěži nebo naopak při minimálním zatížení, podrobněji to zmíním v samostatném článku).

Potěší Android 14 rovnou z výroby. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 megapixelů, fotomodul skutečně mohl být výrazně menší. Přesto hodnotím Redmi A3 v zelené verzi ryze pozitivně, tohle se výrobci povedlo. Pokud hledáte telefon pro nenáročného uživatele nebo třeba dítě či seniora, zahrnul bych jej do výběru.

Jak se vám líbí Redmi A3 v zelené barvě?

Zdroj: Xiaomi

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)