Levné Redmi 9A a 9C oficiálně: nové MediaTek čipsety, velká baterie a cena pod tři tisíce

redmi 9a 9c oficiálně

Společnost Redmi představila model Redmi 9 začátkem června a dnes oficiálně přidala do této řady dva nové modely – Redmi 9A a Redmi 9C. Sice jsme se trochu překvapivě nedočkali úplně všech specifikací a společnost odhalila pouze ty klíčové skrz Facebookového příspěvku, ale vše podstatné snad máme.

Redmi 9A a 9C oficiálně

Začněme Redmi 9A. Ten je poháněn čipsetem MediaTek Helio G25, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM a 32 GB úložiště. Přední stranu pak pokrývá 6,53″ LCD displej s HD+ rozlišením a kapkovitým výřezem, kde je ukryta 5 megapixelová sellfie kamerka. O výdrž se postará 5 000 mAh baterie. Na zadní straně nalezneme pouze jedinou čočku fotoaparátu s rozlišením 13 megapixelů.

Redmi 9C dostalo výkonnější z řady nových čipsetů – MediaTek Helio G35, sekundují mu rovněž 2 GB RAM a 32 GB úložiště. Můžeme počítat také se stejným displejem a baterií. Na zadní straně se však nachází 13 megapixelový hlavní snímač, kterému sekundují ještě dvě čočky. V tuto chvíli neznáme jejich specifikace, ovšem dá se předpokládat, že se bude jednat o ultraširokoúhlý a hloubkový senzor. Nalezneme zde rovněž čtečku otisků prstů, která v Redmi 9A chybí. Za Redmi 9A si společnost žádá 359 RM, tedy asi 2 000 korun bez daně a za Redmi 9C pak zaplatíme 429 RM, tedy asi 2 400 korun bez daně.

Koupili byste si takto levné telefony?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)