TOPlist

Sháníte ultra levný telefon? Xiaomi brzy uvede model přesně pro vás!

Xiaomi Redmi 13C 5G
  • Xiaomi se připravuje na uvedení dalšího ultra levného telefonu
  • Bude podporovat 5G připojení a zřejmě dorazí i do České republiky
  • Půjde o nástupce loňského modelu, který nedávno přišel na zdejší trh

Přestože Xiaomi v poslední době vydalo relativně velké množství chytrých telefonů (Redmi 13, POCO F6 Pro atp.), nezastavuje se a pracuje na novém modelu, který bude určen pro méně náročné spotřebitele a bude lákat především na svou nízkou cenu. Půjde o nástupce loňského modelu Redmi 13C 5G, který však teprve nedávno zamířil i do Česka.

Jak už zřejmě tušíte, novinka ponese intuitivní označení Redmi 14C, a jelikož má rovněž podporovat 5G připojení, bude i tento detail zakomponován v jejím názvu. Osobně bych si troufl říct, že Xiaomi připravuje i levnější 4G verzi, ale o tom v současné době žádné informace nemáme.

Redmi 13C 5G Redmi 13C 5G

Detaily o smartphonu Redmi 14C 5G jako první přinesl server Gizmochina, který jej objevil v certifikační databázi IMEI. Zařízení ponese čtyři modelová čísla, přičemž verze 2411DRN47G zřejmě dorazí i do evropských zemí včetně České republiky.

Xiaomi Redmi 14C 5G globální model Globální model Redmi 14C 5G

Redmi 13C 5G se v Česku momentálně dá pořídit už za necelých 2 500 Kč. Telefon přitom nabízí pěkný design, 90Hz LCD displej s rozlišením 720×1600 pixelů, 50Mpx hlavní fotoaparát a čipset MediaTek Dimensity 6100+. Jednotlivým komponentům pak dodává šťávu 5 000mAh baterie.

Předpokládá se, že Redmi 14C 5G nabídne velmi podobné parametry jako předchůdce, ostatně změn v nižších třídách bývá až na výjimky velmi málo. Bližší detaily o jeho výbavě však v současné době nemáme k dispozici.

Jaká je vaše zkušenost s telefony nižší třídy od Xiaomi?

Zdroj: Gizmochina

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)