Recovery TWRP vyšla pro nová zařízení Samsung, Sony, Yu, Alcatel a BQ

recovery_twrp_ico

Alternativní recovery TWRP, neboli konzole pro obnovení Team Win Recovery Project, je ve svém segmentu de facto nepsaným standardem. Na přípravách se podílí řada vývojářů, kteří vydávají sestavení pro nejrůznější zařízení. Koncem minulého týdne přibyla podpora sedmi nových modelů, jmenovitě:

Seznam všech bezmála čtyř stovek podporovaných telefonů a tabletů najdete na oficiálním webu. Obsahuje celou plejádu modelů značek Samsung, HTC, LG, BQ, Huawei, Motorola, Sony, Asus, Xiaomi, Oppo a mnoho dalších.

K čemu je alternativní recovery TWRP dobrá?

TWRP je šířena jako open-source, takže kromě toho, že je poskytována zdarma, jsou také k dispozici její zdrojové kódy. Tradičním znakem této recovery je nabídka přizpůsobená pro dotekové ovládání.

Alternativní recovery TWRP s dotekovým ovládáním Alternativní recovery TWRP s dotekovým ovládáním

Uživatelé mohou tuto alternativní recovery instalovat pomocí standardního nástroje Fastboot, podmínkou však je odemknutý bootloader (zavaděč). S Team Win Recovery lze následně provádět rootnutí zařízení, nahrávat alternativní ROMky (pokud jsou pro daný model nějaké dostupné), instalovat doplňky (například GApps), nahrávat upravená jádra systému nebo provádět další operace na systémové úrovni. K často používaným funkcím patří také kompletní záloha celého systému či mazání různých systémových oddílů.

Obrazy recovery jsou ke stažení na výše uvedených odkazech. Uživatelé s rootnutými telefony mají v tomto směru jednodušší cestu – k instalaci jim bude stačit aplikace TWRP Manager, která je dostupná zdarma v Obchodě Play. Tato aplikace umožňuje instalaci, zálohování, obnovení a vymazání zařízení pomocí TWRP. K provedení akcí využívá OpenRecoveryScript, přístroj se restartuje do TWRP, provede zadané úkoly a restartujte zpět do Androidu. Nově je k dispozici možnost zálohování bez nutnosti restartu do režimu obnovy.

TWRP Manager  (Requires ROOT)
TWRP Manager (Requires ROOT)

Máte ve svém telefonu nainstalovanou nějakou alternativní konzoli pro obnovení? Pokud ano, je to právě TWRP, nebo nějaká jiná? Podělte se o své poznatky a zkušenosti s námi i ostatními uživateli!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)