3 tipy, jak se dostat do custom recovery (CWM,TWRP)

recovery_ico

Už jste se někdy setkali s pojmem “custom recovery“? Pokud ne, tak vám dříve, než se pustíte do čtení, doporučujeme projít si samostatný článek věnovaný tomuto tématu – “Jak nainstalovat recovery na rootnutý telefon?” Jestliže však patříte do druhé skupiny uživatelů, které není neoficiální konzole pro zotavení naprosto cizí, máme pro vás 3 tipy, jak se snadno dostat do jejího prostředí.

custom recovery

1. Možnost

První možnost je zároveň zřejmě tou nejpoužívanější. Pro vstup do konzole pro zotavení postačí vypnout naše zařízení. Při následném zapínání bude potřeba zapínací tlačítko podržet společně s klávesou pro snížení hlasitosti (u některých zařízení je namísto “VOL –” třeba držet VOL +“). Jakmile tak učiníme, během krátké chvíle bychom se měli přenést do prostředí námi nainstalovaného recovery.

custom recovery

2. Možnost

Druhá možnost je zřejmě zároveň tou nejjednodušší. Jestliže máme v našem přístroji povoleny práva roota, postačí nainstalovat aplikaci Quick Boot, která je zdarma dostupná v obchodě Google Play. Následně se do recovery můžeme snadno přenést pomocí stisku jednoho tlačítka přímo v prostředí aplikace.

Quick Boot ( Reboot )
Quick Boot ( Reboot )

3. Možnost

Poslední metoda je vhodná pro všechny uživatele, kteří právě mají svůj chytrý telefon připojený k počítači prostřednictvím USB kabelu a alespoň trochu ovládají práci s příkazovým řádkem a adb příkazy. Následně je třeba v nastavení pro vývojáře povolit možnost “Ladění USB” (jak na to se můžete dozvědět v tomto článku).

custom recovery

Jakmile tak učiníme, můžeme se pustit do samotného restartu do prostředí konzole pro zotavení. Otevřeme příkazový řádek ve složce, kde se nachází adb. Nyní už postačí pouze zadat příkaz “adb reboot recovery” a po následném restartu telefonu se ocitneme přímo v prostředí recovery.

Jaké “custom recovery” používáte na vašem zařízení?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)