TOPlist

CF-Auto-Root rootne po aktualizaci přes 300 zařízení

cf-auto-root_ico

Jestliže jste majitelem telefonu značky Samsung a řadíte se mezi skutečné nadšence, určitě by vám neměl být cizí pojem CF-Auto-Root. Autorem souborů, které otevírají dveře do světa rootování nováčkům i pokročilým, je renomovaný vývojář, vystupující na webu pod přezdívkou Chainfire.

Obecně lze konstatovat, že CF-Auto-Root je osvědčenou, spolehlivou a jednoduchou metodou, jak rootnout zařízení značky Samsung. Poslední uvolněná aktualizace přitom přidává podporu dalších telefonů a tabletů, takže si tento nástroj poradí s více než třemi stovkami modelů s posledními firmwary, založenými na Androidu 5.1 a 6.0.

Chainfire se v příspěvku k nové verzi omlouvá za dlouhé čekání, které bylo dle jeho slov způsobeno velkými změnami v oblasti rootování posledních verzí Androidu. Android 6.0 přinesl sám o sobě nutnost použití nových metod, stejně tak bylo nutné reagovat na změny v zabezpečení, které zakomponoval Samsung v Androidu 5.1. Poté, co se situace stabilizovala, a po vydání několika minoritních aktualizací správce nejvyšších oprávnění SuperSU přikročil autor k vydání aktualizace CF-Auto-Root.

Rootování s poslední verzí CF-Auto-Root

K rootnutí přes CF-Auto-Root se používá nástroj Odin K rootnutí přes CF-Auto-Root se používá nástroj Odin

Postup rootnutí není sice vysloveně jednoduchý, při troše snahy ho však zvládnou i méně pokročilí uživatelé. V kostce je nutné stáhnout příslušný soubor ZIP a flashnout ho nástrojem Odin. Podobně to funguje na zařízeních Nexus, kde je nutné taktéž stáhnout a nahrát odpovídající soubory přes fastboot. Celý proces můžete zhlédnout například na následujícím videu, kde je prezentováno rootnutí posledních modelů Samsung Galaxy S6/S6 Edge.

https://www.youtube.com/watch?v=RWKITe22aT0

Samozřejmě je nutné při této operaci počítat s několika fakty, mezi které patří zvýšení počítadla flashnutí, obcházení zabezpečení Knox a smazání obsahu zařízení v případě, že má šifrované úložiště. Určitě musíme více než vřele doporučit přečtení pokynů a tipů v příslušném vláknu diskuzního fóra na webu XDA Developers. CF-Auto-Root pro jednotlivé typy najdete na oficiálních stránkách autora.

Zdroj: XDA Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)