Realme GT 5 Pro bude nekompromisní. Mrkněte na špičkové parametry a parádní vzhled

realme gt 5 pro design
  • Realme již brzy představí svou novou vlajkovou loď
  • Bude mít špičkové specifikace, výkon obstará nový Snapdragon
  • Překvapivě se dočkáme i teleobjektivu, který u Realme vlajek vždy chyběl

Už příští týden se nám oficiálně odhalí Realme GT 5 Pro, avšak z počátku bude dostupné pouze na čínském trhu. Osobně bych čekal, že se v Evropě objeví na veletrhu MWC, stejně jako před dvěma lety model GT 2. Už nějakou dobu známe klíčové specifikace a nyní firma prozradila další podrobnosti.

Skrz oficiální plakáty se Realme pochlubilo, že bude model GT 5 Pro vybaven USB-C 3.2, takže se můžeme těšit na rychlejší přenos dat. Vrcholná verze nabídne 1TB úložiště a přímo z krabičky na něm poběží Android 14 s nadstavbou Realme UI 5.0. Těšit se můžeme na tři hlavní aktualizace a čtyři roky bezpečnostních záplat, což rozhodně vítám. Firma láká také na generativní AI, skrz kterou bude možné generovat i řeč.

Co se týče dalších parametrů, počítá se s 6,78palcovým OLED panelem se 144Hz obnovovací frekvencí a jasem až 4500 nitů, což bude jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Pod kapotou bude tikat Snapdragon 8 Gen 3 s LPDDR5x RAM a úložištěm typu UFS 4.0, výdrž obstará 5400mAh baterie s podporou 100W drátového a 50W bezdrátového nabíjení. A překvapivě dobrá bude i soustava fotoaparátů v čele s 50MP hlavním LYT-808 senzorem. Dopomáhat má 8MP ultraširoký snímač a 50MP teleobjektiv s 3x optickým zoomem.

Jaký máte názor na telefony realme?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)