Realme C30s a Narzo 50i Prime jsou další ultralevná dvojčata

Realme C30s

V poslední době se zdá, že se s levnými smartphony doslova roztrhl pytel. Po skutečně základním Redmi A1 a o něco lépe vybaveném Realme C33 zde máme ještě levnějšího příbuzného druhého zmíněného. Smartphone Realme Narzo 50i Prime, respektive Realme C30s představuje absolutně základní vstupenku do světa chytrých telefonů s Androidem.

Další levné Realme do sbírky

Na začátek musíme zmínit, že oba zmíněné smartphony, tedy Realme C30s i Realme Narzo 50i Prime jsou prakticky identické a liší se pouze nepatrně designem zad. Je pak poměrně pravděpodobné, že se na některé trhy dostane jen jedna varianta této novinky. Uvnitř se pak ukrývá stejný čipset jako v případě dříve představeného Realme C33 a sice Unisoc T612. Ocenit jednoznačně musíme, že výrobce nešetřil na operační paměti a telefon již v základu nabídne 4 GB RAM. V tomto ohledu by se mohlo něco přiučit Xiaomi a jeho Redmi A1, které má jinak velmi podobnou výbavu. Úložiště má pak v případně Realme kapacitu 64 GB a je rozšířitelné o microSD karty.

Realme C30s

Také tady pak bude mezi hlavní trumfy patřit baterie s kapacitou 5 000 mAh, očekávatelně však pouze s 10W nabíjením. Na zádech Realme C30s / Narzo 50i Prime pak nalezneme pouze jeden fotoaparát s rozlišením 8MPx, objektivem o světelnosti f/2.0 a LED přisvícením. Displej má v tomto případě 6,5″, HD+ rozlišení a pochopitelně 60Hz obnovovací frekvenci. Pro levné telefony je pak nadstandardní snímkovací frekvence dotyku 120Hz. Zrovna tak můžeme jako plus brát čtečku otisků prstů v napájecím tlačítku na boku a potěší také 3,5mm jack. Cena zatím není oficiálně známa, měla by však být nižší než v přepočtu 3 tisíce Kč.

Je podle vás podobně vybavený smartphone dostatečný jako úplný základ?

Zdroj: FoneArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)