Tohle byste ve střední třídě nečekali. Co bylo potvrzeno u realme 9 Pro+?

realme 8 pro

Telefony realme jsou ve střední třídě velice úspěšné. Nabízí totiž zajímavý poměr mezi cenou a výkonem a zároveň relativně čistou nadstavbu realme UI. Jde tak o zajímavou alternativu k telefonům od Xiaomi, jelikož ne každému vyhovuje místy přeplácané MIUI. Nyní se firma chystá na představení řady realme 9, které bude obsahovat minimálně dva telefony – realme 9 Pro a realme 9 Pro+.

realme 9 Pro+ dostane snímač srdečního tepu

Spekulace naznačují, že budou telefony představeny přibližně v polovině února, ovšem jedná se o indický trh, takže k nám přijdou pravděpodobně o něco později. Důležitý je však tweet generálního ředitele společnosti realme, Madhava Shetha. Ten totiž potvrzuje, že ve variantě 9 Pro+ nalezneme snímač srdečního tepu a to přímo v displeji. Jak to bude v praxi fungovat? Prostě přiložíte prst na čtečku otisků prstů a počkáte několik sekund, než se vám údaje zobrazí.

Ačkoliv se to tak může zdát, senzor srdečního tepu v telefonu není ničím novým. Takový Samsung něco podobného představil již v telefonu Galaxy S5. Nutno ale podotknout, že v té době nebyl přímo v displeji, nýbrž na zadní straně.

Využili byste snímač srdečního tepu v mobilu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)