realme 8s 5G nabízí velmi zajímavý poměr cena/výkon a 90Hz displej

realme 8s 5G

Společnost realme dnes na své oficiální konferenci v Indii představila dva nové telefony – realme 8s 5G a realme 8i. V dnešním článku se budeme zabývat prvním jmenovaným, který nabízí jako vůbec první na světě nový čipset od MediaTeku. Pojďme si o něm tedy něco říct.

realme 8s 5G oficiálně představen

První stranu telefonu pokrývá 6,5″ LCD panel s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Narušuje jej průstřel s 16MPx selfie kamerkou, na zadní straně se pak nachází další čtyři snímače. Nebo, spíše tři. Ten poslední je totiž pouhou záslepkou s nápisem AI. Hlavní fotoaparát disponuje tedy rozlišením 64MPx, dále je zde 2MPx monochramtický a 2MPx makro snímač.

Jak již bylo řečeno, realme 8s 5G je zároveň prvním telefonem s čipsetem MediaTek Dimensity 810, který nabízí osm jader s taktem až 2,4 GHz a o grafický výkon se stará čip Mali-G57. K dispozici mu může být buď 6 nebo 8 GB RAM a 128GB úložiště, které lze rozšířit pomocí microSD karty. Operační paměť si můžete mimochodem rozšířit díky funkci Dynamic RAM Expansion.

Výdrž pak dostala na starost 5 000mAh baterie s podporou 33W nabíjení a systémem je pak samozřejmě Android 11 s nadstavbou realme UI 2.0. Za základní model pak zaplatíme v přepočtu 5 300 korun bez daně.

Jak se těšíte na nové realme?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)