TOPlist

Realme 7i oficiálně: 90 Hz displej, dobrý výkon a nízká cena

realme telefon

Začátkem září představila společnost Realme svou řadu Realme 7, která zahrnuje základní model a Pro verzi. Dnes byl oficiálně představen model Realme 7i, který je zatím určen pouze pro indický trh, ovšem měl by se podívat časem i do Evropy.

Realme 7i oficiálně

Relame 7i pohání čipset Snapdragon 662, což je hlavní rozdíl oproti standardní verzi, kterou pohání MediaTek Helio G95. Přední stranu pak pokrývá 6,5″ 90 Hz LCD panel s HD+ rozlišením. Je tedy vidět, že se výrobci začínají i v levnějším segmentu soustřeďovat spíše na obnovovací frekvenci, než na samotné rozlišení. Na zadní straně nalezneme čtyři fotoaparáty. Ten hlavní má rozlišení 64 megapixelů, dále je zde 8 megapixelový ultraširkoúhlý snímač, 2 megapixelový hloubkový a 2 megapixelový monochromový. Nachází se zde rovněž čtečka otisků prstů.

O výdrž baterie se postará 5 000 mAh akumulátor s podporou 18 W nabíjení. Systémem je pak Realme UI, které je založeno na Androidu 10. Telefon je k dispozici pouze v jedné variantě s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm a to za cenu asi 4 800 korun bez daně.

Preferujete raději vyšší rozlišení nebo frekvenci?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)