TOPlist

Ještě levnější žralok se čtyřmi foťáky: Realme začalo prodávat model 5i

Realme 5i specifikace

Čínská společnost začala ve Vietnamu prodávat novou verzi telefonů Realme 5i. Jde o „chudší“ variantu přístrojů Realme 5, které jsou od loňského prosince oficiálně dostupné i v České republice. Původní plány na první spuštění prodeje směrovaly na Indii a datum 9. ledna. Nakonec k tomu došlo o několik dní dříve ve Vietnamu. Očekáváme, že se tento smartphone dostane co nevidět i na český trh. Napovídá tomu celosvětově rostoucí oblíbenost této značky, která kvalitou i cenou produktů jako žralok prohání zejména konkurenční produkty Xiaomi. Hlavní předností těchto telefonů je u série 5 a X2 přítomnost čtyř fotoaparátů, poměrně kvalitní zpracování a samozřejmě extrémně nízké cenovky. Přinášíme tedy specifikace nově uvedeného telefonu Realme 5i a také odhad jeho prodejní ceny.

Hlavní specifikace telefonu Realme 5i

  • procesor Snapdragon 665
  • Android 9 (Color OS 6.1)
  • 3/32 a 4/64 GB varianty
  • 6,52 ” IPS LCD displej s HD+ (720 × 1600 px)
  • senzory zadních fotoaparátů 12 MP hlavní, 8 MP širokoúhlý (f/2.2), 2 MP makro (f/2.4) a 2 MP hloubkový (f/2.4)
  • přední fotoaparát 8 MP
  • baterie s kapacitou 5 000 mAh s 10W nabíjením
  • modrá a zelená barva

Podstatné rozdíly mezi modely Realme 5 a 5i představují specifikace předního fotoaparátu a dostupných hodnot pamětí. Model 5 má selfie kameru s 13 megapixely a rozdílnou nabídku paměťové výbavy. V ČR je v tento moment oficiálně k dostání hlavně ve variantě 4/128 GB. Rozdíl je vidět také u zpracování zadní strany telefonu. Zaplňování „mezery“ v nabídce této značky se netýká jen parametrů, ale i cen. V případě modelu 5i se firmě podařilo ještě o kus níže posunout cenovku za telefon se čtyřmi foťáky, což je jistě velmi lákavé. Pokud bychom porovnali současné ceny těchto telefonů ve vietnamském e-shopu a převedli je ve stejném poměru na koruny, levnější verze Realme 5i (3/32 GB) by u nás mohla stát cca 3 700 Kč.

Co říkáte na aktuální nabídku telefonů Realme?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)