Řada Realme 10 klepe na dveře, s jakou výbavou dorazí?

řada realme 10

Chytré telefony Realme 9 se právem těší solidní oblibě uživatelů, nicméně první model z této populární řady tu s námi brzy bude již rok a pomalu tak začíná být na čase, aby výrobce dorazil s další generací. Vždyť například i konkurenční řada Redmi Note od Xiaomi hodlá mezigenerační rozestup zkrátit na pouhý půlrok. Jak se však zdá, nová řada Realme 10 dorazí již velmi brzo a po krku půjde právě řadě Redmi Note 12.

Řada Realme 10 s čipsety MediaTek

Připravovaná řada Realme 10 je opředena celou řadou úniků, korunu jim však nasadil ten nejnovější. Na čínské sociální síti Weibo se totiž na světlo světa předčasně dostalo promo video ukazující dvojici připravovaných smartphonů. Konkrétně se jedná o základní Realme 10 a vybavenější Realme 10 Pro+ 5G. Dané video pak vedle designu odhalilo také základní specifikace obou připravovaných smartphonů. Začít můžeme třeba u základního Realme 10. To by mělo na trh dorazit s čipsetem Mediatek Helio G99 – tedy nejnovějším 4G čipsetem tohoto výrobce. Dále má pak telefon mít ve výbavě 64MPx primární fotoaparát.

řada realme 10

Na zádech Realme 10 Pro+ 5G své místo najde 50MPx fotoaparát doplněný o optickou stabilizaci. Útroby vybavenější novinky pak zase poskytnou útočiště čipsetu Mediatek Dimensity 1080. Ten by se měl mimochodem objevit také v některém z připravovaných Redmi Note 12 od Xiaomi. V promo videu je rovněž zmíněn 120Hz displej. U něj však nevíme nejen jestli je IPS či AMOLED, ale ani zda touto obnovovací frekvencí budou disponovat panely obou novinek. Nepotvrzené informace pak hovoří o použití 5 000mAh baterií. Na čínském trhu by si řada Realme 10 měla odbít premiéru již 3. listopadu.

Má u vás větší šanci řada Realme 10 nebo Redmi Note 12?

Zdroj: 91mobiles.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)