Jaké modely nabídne řada Redmi Note 12 od Xiaomi? Na internet prosákly první z nich

řada redmi note 12 od xiaomi

Řada Redmi Note 12 od Xiaomi je, ostatně jako každá generace těchto extrémně populárních smartphonů, velmi očekávaná. Logicky se tak okolo ní na internetu rojí také řada spekulací a pochopitelně také úniků informací. Nyní jsme se dočkali nepřímého potvrzení názvů prvních tří modelů, se kterými Xiaomi v této generaci Redmi Note vyrazí do boje proti konkurenci.

Řada Redmi Note 12 od Xiaomi s 5G konektivitou

Tento nejnovější únik pochází z eshopu, který novinky již zařadil do své databáze a krom jejich názvů vlastně nepřináší nic nového, ovšem jedná se o další dílky perfektně zapadající do skládačky z dosud známých informací. Ona zmíněná trojice smartphonů má nést názvy Redmi Note 12 5G, Redmi Note 12 Pro 5G a Redmi Note 12 Pro+ 5G. Xiaomi tedy zjevně hodlá pokračovat v šabloně nastavené současnou řadou Redmi Note 11. Jak je pak z názvů zjevné, všechny novinky již budou disponovat 5G konektivitou. Pokud bychom si ale měli tipnout, řekli bychom, že dříve nebo později i tuto řadu obohatí o něco méně vybavený model bez podpory sítí páté generace.

řada redmi note 12 od xiaomi

Spekulaci, že Xiaomi nejdříve dorazí se třemi zástupci řady Redmi Note 12 pak podporují také informace z čínského certifikačního úřadu, které také zmiňují právě tři nová zařízení. Vedle toho však poskytl například informace o tom, že jedna z novinek bude podporovat rovnou 210W nabíjení a zrovna tak potvrdil existenci adaptéru o témže výkonu určeného pro Evropu. Nejrychlejší nabíjení by pak logicky měl dostat Note 12 Pro+ 5G zatímco dvě níže postavené varianty by mělo být možno nabíjet 120 a 67W výkonem.

U základního Redmi Note 12 5G se očekává nasazení čipsetu Mediatek Dimensity 820 a 50MPx primárního fotoaparátu. U dalších dvou modelů se pak spekuluje o nasazení čipsetů Mediatek Dimensity 1080 a 1300. Pochopitelně se ale můžeme dočkat hardwarově odlišných variant pro domácí Čínu a globální trhy, ostatně v historii této řady je to poměrně časté. Na závěr pak přihodíme další spekulaci a to k samotnému představení, ke kterému by pro čínský trh údajně mělo dojít již příští měsíc. Produktový manager značky Redmi se pak nechal slyšet, že by v budoucnu chtěli uvádět novou generaci této řady každého půl roku.

Myslíte, že je dobrý nápad uvádět nové generace smartphonů s půlročním rozestupem?

Zdroj: 91mobiles.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)