TOPlist

Vyzkoušejte: Android hra QuizzLand je zdarma, česky a potrápí vaše mozkové závity

quizzland vědomostní kvíz

QuizzLand je už delší dobu drží místo v žebříčku nejlepších her v kategorii vědomostní, tak jsme si před nějakým časem tento počin stáhli, abychom jej pro vás otestovali. Výhodou pro anglicky nehovořící uživatele je jistě podpora českého jazyka. V tuto chvíli se může aplikace pochlubit více než 50 000 otázkami v našem jazyce. Pokud tedy chcete otestovat vaše IQ a obecné znalosti, čtěte dále.

Otázky a odpovědi. Zábavný kvíz: QuizzLand otestuje vaše IQ a všeobecné znalosti

Hra jako taková je poměrně dosti přehledná. Po jejím spuštění si nastavíte profil, odpovíte na pár otázek a zvolíte si kategorie, na které chcete dostávat otázky. Poté co se pustíte do akce na vás vykoukne mapa, po které musíte jít směrem nahoru. Po rozkliknutí jednotlivé úrovně se objeví čtverce, přičemž v každém z nich se skrývá jedna otázka. A jaký je cíl? Najít čtverec, kde se nachází východ a tím danou úroveň uzavřít. Ještě před uzavřením dostanete další hru v podobě matematických výpočtů nebo rozpoznávání podobnosti u jednotlivých tvarů (podobně jako třeba u IQ testů) a následně se můžete vrhnout na další.

Samotné otázky jsou dle našeho názoru zvoleny poměrně dobře. Některé jsou až banální, jako třeba „Jaké je hlavní město Prahy?“, ale není to pravidlem. Obtížnost otázek se ale stupňuje, takže čím více otázek zodpovíte, tím těžší budou ty další. Obtížnost je navíc značena pod každou otázkou. Pokud si v případě některých otázek nebudete vědět rady, můžete si vybrat hned z několika nápověd jako je 50/50, odpověď většiny nebo můžete otázku přeskočit.

Pokud se vám ve hře bude dařit, budete získávat také achievementy. Perfekcionistou se stanete pokud dokončíte level bez chyby, poutníkem pokud překlopíte všechny dlaždice v dané úrovni a opravdovým učencem v případě, že odpovíte na 30 otázek správně za sebou. Je jich tu ale samozřejmě mnohem více. Můžete si rovněž procházet své statistiky, kde uvidíte na kolik otázek jste odpověděli správně, špatně nebo která kategorie vám jde nejvíce. Pokud se budete chtít k některé otázce vrátit, můžete tak učinit pomocí karty Historie.

QuizzLand. Quiz & Trivia game
QuizzLand. Quiz & Trivia game

Ve hře QuizzLand existuje systém mincí a životů, přičemž mince vyděláváte tím, že budete správně odpovídat na otázky. Osobně jsme zatím neměli vůbec potřebu je nakupovat za reálné peníze, stejně jako nápovědy, které najdete v téměř každém levelu, takže jich máte do zásoby opravdu dostatek. Problém však nastává v případech, kdy se vám nedaří, takže nemáte ani mince, ani životy. Pak musíte čekat nebo si je koupit za reálné peníze. Je třeba dodat, že po zodpovězení otázky špatně budete muset koukat nějakou dobu na reklamu, což je poměrně otravné. Naštěstí je lze zakoupením balíčku Bez reklam za 39,99 Kč navždy vypnout.

Otázky a odpovědi. Zábavný kvíz: QuizzLand je skvělou vědomostní hrou, která je vhodná jak pro zapálené jedince, tak třeba pro nás, kdy si zahrajeme jednu, maximálně dvě úrovně když máme zrovna 10 minut čas. Můžeme ji tedy s klidným svědomím doporučit každému.

Co říkáte na hru QuizzLand?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)