Menu

Queen má díky Googlu svou legendární píseň ve virtuální realitě

Není žádným veřejným tajemstvím, že kytarista legendární skupiny Queen Brian May je velkým fanouškem virtuální reality. Dokonce si nadesignoval své vlastní brýle pro mobilní virtuální realitu a tvrdí, že právě VR změní svět. Dnes společně s Googlem a studiem Enosis VR vydali speciální verzi videoklipu pro jeden z jejich největších hitů Bohemian Rhapsody.

Queen ve virtuální realitě

Prototyp byl poprvé ukázán na Google I/O v květnu letošního roku. Finální verze konečně vyšla a může si ji kdokoliv vyzkoušet na vlastní oči a uši. Google videoklip popisuje jako cestu mysli frontmana skupiny Freddieho Mercuryho.

Stylem se velmi podobá filmečkům ze série Google Spotlight, které můžou být sledovaný buď v mobilním VR, nebo jako video ve 360 stupních. Trošku podivné je, že se Bohemian Rhapsody Experience nenachází na YouTube jako Google Spotlight. Je potřeba stáhnout speciální aplikaci z Google Play.

Jedna ze zajímavostí ve videu je, že používá upravený zvuk, který se lehce mění podle toho, na co se díváte a jak otáčíte hlavou. Co se týče samotné stylizace, tak je opravdu bohatá, od detailních fantasy scén až po futuristické neony s Mercuryho podobiznou. Podobné věci Google pomáhá tvořit již tři roky. S tím jak se blíží jejich virtuální realita Daydream, se pravděpodobně máme ještě na co těšit.

Kterou písničku byste si podobně přáli zpracovat do virtuální reality?

zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Milan72

z aplikace
16.9.2016 22:05

Black Sabbath -Iron Man :-)

Snoop69

snoop69 0

16.9.2016 22:59

LG G3 po obrazovce s nápisem TAP TO CONTINUE aplikace spadne

guillemot

z aplikace
17.9.2016 18:09

LG G2 – Zařízení není kompatibilní s touto verzi.. Proč?

Sagitarius

sagitarius64 0

17.9.2016 22:48

Lidi by si už konečně měli uvědomit, že život je jen jeden a žádná druhá šance nebude. Vykašlat se na nějakou pochybnou virtuální realitu a začít žít tu skutečnou. Ve dvaceti si to člověk neuvědomuje, ale když je ti přes padesát, zečne to bejt sakra aktuální! A všechny tyhle nesmyslný výmysly nás jen ochuzujou o skutečnej nefalšovanej život.

Jery9

z aplikace
21.9.2016 15:25

Sagitarius64. Máš Recht ! Já to plně aplikuji od 41 roku a je to bomba! Navíc Už pojem realita je sám o sobě nesmysl. Co je realita??

RSS (komentáře k článku)