Queen má díky Googlu svou legendární píseň ve virtuální realitě

Queen

Není žádným veřejným tajemstvím, že kytarista legendární skupiny Queen Brian May je velkým fanouškem virtuální reality. Dokonce si nadesignoval své vlastní brýle pro mobilní virtuální realitu a tvrdí, že právě VR změní svět. Dnes společně s Googlem a studiem Enosis VR vydali speciální verzi videoklipu pro jeden z jejich největších hitů Bohemian Rhapsody.

Queen ve virtuální realitě

Prototyp byl poprvé ukázán na Google I/O v květnu letošního roku. Finální verze konečně vyšla a může si ji kdokoliv vyzkoušet na vlastní oči a uši. Google videoklip popisuje jako cestu mysli frontmana skupiny Freddieho Mercuryho.

Stylem se velmi podobá filmečkům ze série Google Spotlight, které můžou být sledovaný buď v mobilním VR, nebo jako video ve 360 stupních. Trošku podivné je, že se Bohemian Rhapsody Experience nenachází na YouTube jako Google Spotlight. Je potřeba stáhnout speciální aplikaci z Google Play.

Bohemian Rhapsody Experience
Bohemian Rhapsody Experience

Jedna ze zajímavostí ve videu je, že používá upravený zvuk, který se lehce mění podle toho, na co se díváte a jak otáčíte hlavou. Co se týče samotné stylizace, tak je opravdu bohatá, od detailních fantasy scén až po futuristické neony s Mercuryho podobiznou. Podobné věci Google pomáhá tvořit již tři roky. S tím jak se blíží jejich virtuální realita Daydream, se pravděpodobně máme ještě na co těšit.

Kterou písničku byste si podobně přáli zpracovat do virtuální reality?

zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)