TOPlist

Jaký výkon má Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2? Zkusili jsme to!

Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 je jedním z nejvýkonnějších procesorů současnosti
  • Obří výkon ale nevyužije každý, vzhledem ke své ceně je tento procesor doménou vlajkových lodí
  • Hodně jsem se těšil na procesor Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2, který cílí na telefony střední třídy

Jedním z prvních telefonů na trhu s procesorem Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 je POCO X6 5G, které se mi před pár dny dostalo do rukou. Rovnou jsem do telefonu nainstaloval aplikace Antutu Benchmark a Geekbench, načež jsem se pustil do testování.

Než se ale podíváme detailně na výsledky, dovolím si pár dodatečných informací. POCO X6 5G zatím spoléhá na Android 13 v kombinaci s uživatelském rozhraním MIUI 14, update na HyperOS teprve dorazí. Testovaný telefon nabízel celých 12 GB operační paměti a společně s procesorem od Qualcommu funguje výborně!

Nejprve se podíváme na Antutu Benchmark. Telefon v testu získal 606 905 bodů, což je solidní skóre. V testu GeekBench potom telefon získal 1033 respektive 2997 bodů. Dosažené skóre znamená, že telefony jako POCO X6 5G vám budou dlouho a dobře sloužit, navíc se můžete těšit na solidní výdrž na jedno nabití. Můžete namítnout, že výsledné skóre je nízké, například Snapdragon 7+ Gen 2 nabízí přes jeden milion bodů v Antutu Benchmark.

Ale skóre není vše, své udělá dostatek operační paměti a stejně tak celkové odladění konkrétního mobilního telefonu. Qualcomm je ve světě procesorů jedničkou a na jeho produkty se můžou výrobci mobilních telefonů spolehnout. Snapdragon 7s Gen 2 si určitě najde cestu do spousty mobilních telefonů střední třídy a jsem přesvědčený, že budoucí majitelé těchto telefonů s nimi budou spokojeni.

Geekbench 6
Geekbench 6

A je jedno, jestli se bude tento procesor nacházet v telefonu Xiaomi, Samsung, Vivo nebo Honor. Pokud je pro vás vysoký výkon prioritou a POCO máte rádi, pak místo POCO X6 5G doporučím jeho sourozence. POCO X6 Pro 5G má výrazně lepší čipset, rozdíl v ceně přitom není velký…

Líbí se vám Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)