Levné telefony budou mnohem lepší. Co chystá Qualcomm?

qualcomm snapdragon 6 gen1

Společnost Qualcomm doposud představila tři čipsety z rodiny Gen1 a to sice Snapdragon 8 Gen1, Snapdragon 8+ Gen1 a Snapdragon 7 Gen1. Nyní uniká hromada detailů ohledně chytaného Snapdragonu 6 Gen1, který bude tikat v levnějších telefonech.

Podle informací, které nám poskytl populární leaker Evan Blass se opravdu máme na co těšit. Nový Snapdragon 6 Gen1 se kódově označuje jako SM6450 a je vyroben pomocí 4nm technologie, což bude ve střední třídě unikát. Vždyť první 4nm čip jsme v telefonech viděli až na konci roku 2021, kdy MediaTek uvedl svůj Dimensity 9000. Počítat můžeme také s podporou 5G sítí či technologie Qualcomm Quick Charge 4+.

snapdragon 6 gen1

Čip bude postaven na blíže nespecifikovaných Kryo jádrech, které se budou umět v případě potřeby nataktovat až na 2,2 GHz. Co se týče podporovaného hardwaru, můžeme počítat s Full HD+ displeji s až 120Hz obnovovací frekvencí či až 108Mpx hlavním fotoaparátem. Výrobci tak budou mít poměrně široké možnosti, jak udělat telefon zajímavějším. Záležet bude ale pochopitelně na nich.

Snapdragon 6 Gen1 bude také schopen natáčet až 4K HDR videa při 30 snímcích za sekundu a zpomalené záběry až ve 240 snímcích za sekundu v HD rozlišení. K oficiálnímu představení má dojít poměrně brzy, jelikož to, co Blass sdílel vypadá jako oficiální list specifikací.

Jak se vám zamlouvá Snapdragon 6 Gen1?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)