TOPlist

Puzzlephone – další skládací telefon jako konkurence Projektu Ara

puzzlephone-2

Projekt Ara od Googlu vzbudil velkou pozornost – představa, že si mobilní telefon poskládáme z jednotlivých dílů, které můžeme později změnit, se spoustě uživatelů zamlouvá. Vypadá to, že Google nebude jediný, kdo přinese tento nesmírně zajímavý koncept na trh. Finská společnost Circular Devices pracuje již od roku 2013 na svém vlastním projektu s názvem Puzzlephone, který rovněž představuje modulární telefon. Ten se skládá ze třech hlavních částí – displeje, reproduktorů a základní struktury. Ostatní části, které zahrnují baterii, procesor či třeba fotoaparát, lze do telefonu zasunout jako samostatný modul. V praxi to znamená, že si pořídíte telefon s určitými parametry a například za rok můžete snadno vyměnit baterii za silnější, procesor za výkonnější a fotoaparát za kvalitnější. Prozatím se počítá s operačním systémem Android, což je určitě skvělá zpráva. Puzzlephone vypadá zajímavě, že?

puzzlephone-1

puzzlephone-2

V současné době je společnost schopna vyrobit již funkční prototypy a vstup na trh se plánuje v polovině roku 2015. Cena zařízení by se měla pohybovat ve střední cenové kategorii, prozatím ale bohužel neznáme parametry jednotlivých součástek. Tak i tak se ale na tento koncept těšíme.

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)