TOPlist

Modulární telefon v roce 2021? Fairphone 4 si sami opravíte a dostanete pětiletou záruku

fairphone 4

Nizozemská společnost vyrábějící smartphony Fairphone představila nový telefon, který se může chlubit hned několika vlastnostmi. Sami si jej totiž můžete opravit, dostanete na něj pětiletou záruku a je vyráběn z recyklovaných, či v případě kobaltu a lithia eticky získávaných materiálů.

Fairphone 4 si opravíte doma, dostanete čistý Android a solidní výkon

Pojďme si o telefonu nejdříve něco říct. Přední stranu pokrývá 6,3″ LCD panel s Full HD+ rozlišením a sklem Gorilla Glass 5. Narušuje jej kapkovitý výřez, kde se nachází 25MPx selfie kamerka a nechybí ani čtečka otisků prstů na boku v power tlačítku. Na zadní straně nalezneme modul dvou fotoaparátů, přičemž ten hlavní má rozlišení 48MPx a nechybí mu OIS a stejné rozlišení dostal také ultraširoký snímač.

Pod kapotou tiká slušný čipset Snapdragon 750G v kombinaci s 6/8 GB RAM a 128/256GB úložištěm, které je možné dále rozšířit pomocí microSD karty. Potěší rovněž certifikace IP54 a MIL810G. Výdrž dostala na starost 3 905mAh baterie s podporou 20W nabíjení.

Introducing: FAIRPHONE 4 | Sustainable. Long-lasting. Fair.

Introducing: FAIRPHONE 4 | Sustainable. Long-lasting. Fair.

Systémem je pak čistý Android 11 s tím, že firma slibuje minimálně dvě hlavní aktualizace a podporu až do roku 2025. Telefon vám přijde bez adaptéru a dokonce také bez kabelu. Za základní model zaplatíme 579 EUR, což je asi 14 500 korun. A jaké jsou tedy vůbec možnosti oprav? Tak třeba nová baterie vás bude stát 29,95 EUR (750 Kč), zadní fotoaparát 79,95 EUR (2 000 Kč) a selfie kamerka 29,95 EUR (750 Kč).

Co na telefon říkáte?

Zdroj: fairphone.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)