TOPlist

Tento telefon dostává po sedmi letech svou poslední aktualizaci. Uhodnete, o který jde?

fairphone 2 podpora

Fairphone je holandská společnost specializující se na výrobu udržitelných telefonů. Co to znamená? Pro své modely poskytuje nejen dlouhou softwarovou podporu, ale také náhradní díly. A nyní  ukončila podporu pro svůj model druhé generace – Fairphone 2. Poslední hlavní aktualizací byl Android 10 a poslední bezpečnostní záplatu dostane letos v březnu. To je více, než by se dalo očekávat. Vždyť Fairphone 2 běží na zastaralém čipsetu Snapdragon 801, kterému Qualcomm ukončil podporu již v roce 2016.

I přestože Fairphone 2 nedostane žádné další aktualizace se společnost zavazuje k hardwarové podpoře a bude poskytovat náhradní díly, dokud budou zásoby. Nicméně od května tohoto roku bude Fairphone 2 považován za zranitelný, což znamená, že nebude chráněn proti novým hrozbám a útokům. Fairphone 2 je tedy v tuto chvíli zastaralý, ale jde o skvělý příklad toho, jak se snažit o udržitelnost a prodloužení životnosti spotřební elektroniky.

fairphone 2

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou softwarovou podporu má váš telefon?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)