První verze Androidu P je za rohem: Vyjít má za pár dní

vydani androidu p

Přestože konference Google I/O začíná 8. května, očekává se, že Google vydá novou verzi Androidu P již v polovině března. Stejně tomu bylo i minulý rok u Androidu Oreo, kdy první testovací verze vyšla ve stejném měsíci.

Testovací verze Androidu P vyjde již 14. března?

Podle zahraničních zdrojů, se testovací verze Androidu dočkáme již v polovině března. Zatím není jasné, kolik testovacích verzí bude k dispozici, ale po předchozích zkušenostech se očekává až pět odlišných verzí systému, než na přelomu léta a podzimu vyjde.

androidu p vyrez displej

Nejvíce se skloňuje datum 14. března, a to kvůli datu “3. 14”., což je zároveň začátek čísla Pí. Právě kolem tohoto čísla by se mělo točit kódové označení nové verze Android P. Na finální název si budeme muset počkat ještě nějaký ten měsíc.

Pokud jde o nové funkce, tak také nevíme mnoho, nicméně mělo by se upravit uživatelské rozhraní pro displeje s výřezem, dále se upraví hovory, kdy by vás systém měl automaticky upozornit na to, že je hovor nahráván. Testovací verze nového Androidu bude fungovat na poslední telefony Googlu jako je Pixel a Pixel 2.

Těšíte se na Android P?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)