TOPlist

První ochutnávka Plants vs Zombies 3

Plants vs Zombies 3

Pokud jste fanoušci této tower defense hry určitě víte, že EA Games chystá Plants vs Zombies 3. Ten je zatím jen v pre-alfa verzi a jen pro zařízení s Androidem. Bohužel na Google Play zatím není dostupný v České republice, nicméně je možné stáhnout si z neoficiálních stránek APK balíček. Při stahování tohoto balíčku si dejte pozor, aby se jednalo o aktuální verzi, jinak vás hra po instalaci odkáže na oficiální aktualizaci, která vám v ČR nepůjde nainstalovat. Také chceme důrazně upozornit, že instalace z neoficiálních zdrojů je riskantní, takže si tento krok důkladně promyslete.

Princip hry je stále stejný. Za pomoci geneticky upravených rostlin bráníte svůj dům před nájezdy mozkožravých zombíků. Každý druh rostliny má své specifické vlastnosti, stejně tak jako každý druh zombíka. Během hry sbíráte pro své rostliny potřebná vylepšení a získáváte do svého portfolia nové druhy rostlin. Herní plocha je podobně jako v druhém díle rozdělená do jasně viditelných čtverců.

První věc, kterou se Plants vs Zombies 3 liší od svých předchůdců je to, že má orientaci displeje na výšku. To výrazně zmenšuje hrací plochu, což je nepříjemné hlavně na telefonu. Výhodou ale je, že se telefon při hraní lépe drží. Navíc teď podle úchopu telefonu není na první pohled jasné, že právě hrajete, což občas taky není k zahození.

Příjemnou změnou je ukazatel zdraví jak rostlin, tak zombie. V předchozích titulech tvůrci spoléhali na vizuální posouzení hráče. Rostlina byla více čí méně okousaná a zombíkovi upadávaly postupně končetiny. Plants vs Zombies 3 to vyřešil klasickým lineárním ukazatelem, který je známý z různých strategických her. Další změnou, která možná někomu bude vyhovovat a někomu ne, je absence slunečnic. Slunce pro rostliny se už nezískává sázením slunečnic, ale postupně přibývá z „integrované“ slunečnice. Produkci slunečního svitu tedy nemá hráč příliš pod kontrolou.

Libí se vám novinky v Plants vs Zombies 3

Filip Zatloukal
O Autorovi - Filip Zatloukal

Filip se už od vysoké školy zajímá o svět technologií. V té době měl až nezdravý monopol Microsoft a on se proto začal zajímat o… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)