První aktualizace firmwaru pro Samsung Galaxy S III

sgs3_ikona

Nejnovější vlajková loď Samsungu – Galaxy S III – dostala svou první aktualizaci firmwaru. Konkrétně se jedná o firmware s označením verze LF2 (dosavadní verze byla LE8). Informace o dostupnosti update přes software Samsung Kies i OTA (“Over the Air”) jsou zatím potvrzeny z Velké Británie a týkají se telefonů nedistribuovaných mobilními operátory. Situace se ale liší doslova kus od kusu – například redaktoři serveru Android Central uvádějí, že při pokusu o vyhledání aktualizace OTA nebyly nalezeny žádné nové verze, kdežto přes Kies jim byl update nabídnut. V diskuzi pod článkem pak jeden ze čtenářů uvádí, že mu byla nabídnuta aktualizace i na telefonu brandovaném pro T-Mobile UK. Další pak upozorňují, že s novým firmwarem přišli o root telefonu.

První aktualizace firmwaru pro Samsung Galaxy S III - LF2

První aktualizace firmwaru pro Samsung Galaxy S III - LF2

Co přesně firmware LF2 přináší, není v tuto chvíli jasné – předpokládá se zaměření především na zvýšení stability, nicméně redaktoři Android Central tvrdí, že si “nevšimli žádné okamžité změny v našem nově aktualizovaném Galaxy S III.” Čtenář Android Guys pak uvádí: “Dnes jsem na mém SGS3 dostal oznámení, že je k dispozici nový firmware. Když jsem se snažil aplikovat ho přes OTA, nepovedlo se to. Nejsem si jistý, proč – možná proto, že mám telefon rootnutý? Použil jsem tedy Kies, kde jsem nainstaloval aktualizaci bez problémů. Trvalo to asi 15 minut, z nichž největší část zabrala závěrečná rutina optimalizace aplikací. Ztratil jsem root, ale byl jsem schopen ho bez problémů opětovně získat. Vše proběhlo hladce, bez ztráty dat, a nevidím žádný zřejmý rozdíl.”

Aktualizovaný firmware se může pochlubit novým rádiem a jádrem, nicméně je stále založen na Androidu 4.0.4. Britští majitelé “es trojky” tedy již mají možnost aktualizovat a předpokládá se, že do dalších zemí se aktualizace dostane v nadcházejících dnech, takže průběžně kontrolujte Kies a systémový aktualizační program.

Zdroje: Android Central a Android Guys.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)