TOPlist

Průzkumník souborů ve Windows vrací funkci, jejíž odstranění uživatelé oplakali

windows 11 pruzkumnik souboru
  • Do Průzkumníka souborů ve Windows se vrátí oblíbená funkce
  • Bůhvíproč z něj byla odstraněna v druhé půlce minulého roku
  • Uživatelům dovoluje jednodušeji přesouvat soubory

Průzkumník souborů v operačním systému Windows 11 by mohl vrátit funkci, která byla odstraněná s redesignem uživatelského rozhraní. Jak na platformě X upozornil uživatel vystupující pod jménem @PhantomOfEarth, defaultní aplikace pro prohrabávání se ve složkách znovu umožňuje přetáhnout soubor do specifické položky v adresním řádku.

V rámci loňského přechodu Průzkumníka souborů na modernější rozhraní, které je v souladu s celkovým designovým stylem Microsoftu pro systém Windows 11, se změny vizáže pochopitelně dočkal i adresní řádek. S novým vzhledem však byla bůhvíproč odebrána možnost snadno přesunout soubor do jiné složky v adresním řádku pomocí přetažení, což mnozí uživatelé nenesli zrovna dobře a na problém si stěžovali přímo u Microsoftu.

pruzkumnik souboru windowsSoubor nelze přetáhnout do složky v adresním řádku

@PhantomOfEarth na X píše, že mu funkci znovu odemyká nový testovací build 22635.3420 v rámci Beta kanálu programu Windows Insider. Vychytávka se prý postupně rozšiřuje k jednotlivým uživatelům, ale také je možné manuálně vynutit její spuštění zadáním speciálního příkazu do nástroje ViVeTool, který lze získat z GitHubu.

Kdy se funkce zpátky vrátí k běžným uživatelům (respektive kdy se vyskytne v klasických stabilních buildech), zatím není jasné. Její výskyt v testovací verzi však nasvědčuje brzkému uvedení.

Oceníte tuto funkci ve Windows 11?

Zdroje: X, Neowin, Windows Central

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)