Menu

Prokrastinátoři, pozor! Solitaire z Windows vyšel pro Android

Již koncem srpna jsme informovali, že Microsoft chystá vydání svých legendárních karetních pasiánsových her Solitaire pro Android. Po bezmála čtvrt roce se slib stal skutečností: vyšla aplikace Solitaire Collection. Takže zejména prokrastinátoři mají o zábavu na další dny postaráno :)

Solitaire je jednou z nejstarších aplikací pro zabíjení času a noční můrou mnoha zaměstnavatelů. Letos by oslavil 26 let, poprvé se objevil roku 1990 ve Windows 3.0, jež v té době nebyly operačním systémem, ale spíše grafickou nadstavbou. Kombinace jednoduchého ovládání a snadno pochopitelných pravidel způsobila, že hru často hráli i ti, jež se jinak počítači vyhýbali. Jistě můžeme tvrdit, že se jedná o jednu z nejhranějších her všech dob.

Ve Windows 8 byl Solitaire nahrazen balíčkem Microsoft Solitaire Collection. Nová verze nabídla více herních módů, stejně jako různé odměny za úspěchy a ukládání do cloudu Xbox Live. Obsahuje však reklamní proužky a celoobrazovkové reklamy, kterých se zbavíte jen zakoupením Premium Edition.

Prokrastinátoři, připravte se!

Verze pro Android přichází s pěti karetními hrami, stejně jako Solitaire Collection ve Windows 10: Spider Solitaire, Klondike, Freecell, Tripeaks a Pyramid. Každá varianta má přitom jiná pravidla, nicméně cíl je podobný: postupným přesouváním dostat karty do požadované sekvence. Stejně, jako v desktopové verzi, i zde jsou připraveny odměny za dosažené úspěchy a synchronizace s cloudem. Zajímavé by mohly být každodenní výzvy, které hodlá hra připravovat svým hráčům na potrápení mozkových buněk. Ty budou k dispozici ve čtyřech stupních obtížnosti v každém typu hry.

Co jste měli udělat dnes, odložte na zítra!

Aplikace je nabízena zdarma, obsahuje však reklamy. Pokud se jich budete chtít zbavit, připravte si dva dolary měsíčně (asi 51 Kč) nebo 9,99 dolarů za rok (cca 256 Kč). Až do konce roku ale vývojáři připravili akci, ve které nabízejí jeden měsíc prémiového členství zdarma. Instalační balíček si zatím stáhlo jen něco přes sto uživatelů a jeho průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. Instalovat ho můžete na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším. Microsoft Solitaire Collection je k dispozici také pro iOS.

Co na uvolnění hry Microsoft Solitaire Collection říkají prokrastinátoři z řad našich čtenářů? Zahrajete si jen jednu hru a pak se už opravdu půjdete věnovat učení/práci? :)

Zdroje: digitaltrends.com, androidpolice.com, androidauthority.com.

 

Komentáře

Orbit09

z aplikace
24.11.2016 12:10

Super, ale uvítal bych spíš a očekávám oficiální Hledání min z Windowsu, tedy i s Adventure módem 😄

Libor Šela

24.11.2016 12:14

Miluji tuto hru. A jsem rád že nemusím na pc. A jestli jsem na této hře závislák………………..šílenej. Super nápad. Díky pánům z Microsoftu.

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
24.11.2016 13:14

Solitaire je v Obchodě play už dávno a v mnoha podobách. Co na tom, že nebyl od Microsoftu? Princip je vždy stejný.

Bedas

24.11.2016 13:36

kulichoid: Asi tak. Taky nechápu tan povyk kolem toho najednou.

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
24.11.2016 15:02

…a to samé platí o minách. :-)

peppa8053

24.11.2016 18:06

.. nevděčníci :-D .. tento je od Microsoftu a i za peníze :-P

Tc

tc48 -3

25.11.2016 13:47

Solitaire mám v mobilu už dávno, zdarma a bez reklam. Nechápu proč za něco takového platit měsíční poplatky. Ať s tím jde ms k šipku

RSS (komentáře k článku)