Menu

Projektor do kapsy a chytré hodinky. ZTE nešetří novinkami

Čínská společnost ZTE je velmi známa řadu let také v našich končinách, i když přiznejme si – posledních pár let chybí na trhu model, který by se postaral o větší popularitu této značky. Změní se tato situace? V to samozřejmě zástupci společnosti doufají, a proto oznámili nové zajímavé produkty. Trochu netradiční produkt tvoří ZTE Spro 2 – projektor, který se díky svým kompaktním rozměrům vejde i do větší kapsy u kalhot. Tento projektor disponuje 5″ dotykovým displejem, možností vytvoření hotspotu s LTE konektivitou (frekvence 800 či 900 MHz bohužel chybí), USB portem, konektorem pro sluchátka, paměťovou kartou MicroSD či HDMI konektorem. Baterie s kapacitou 6300 mAh dokáže napájet zařízení až po dobu 2,5 hodin přehrávání, což stačí přibližně na jeden delší film. Velmi zajímavý je i hardware v útrobách – projektor od ZTE je poháněn velmi výkonným procesorem Snapdragon 801, který je doplněn 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm s podporou paměťových karet MicroSD.

Cena byla stanovena na 3699 čínských jüanů, tedy přibližně na 14 500 Kč bez DPH. To sice na projektor není neobvykle vysoká cena, na produkty čínské společnosti už ale ano.

ZTE_Spro_2 projektor

Projektor od ZTE je spíše překvapením, chytré hodinky už ale tolik ne. Tento trh se totiž velmi rychle rozrůstá a bylo jen otázkou času, kdy se připojí rovněž ZTE. Axon Watch, jak se novinka nazývá, přichází se sympatickým “kulatým designem”, displejem s průměrem 1,4″, krycím sklem Gorilla Glass, 4GB vnitřní pamětí, 512MB RAM pamětí a baterií s kapacitou 300 mAh. Hodinky se nebojí ani prachu či vody – certifikace IP67 ochrání hodinky při ponoření do metrové hloubky po dobu 30 minut. Pokud jste čekali, že by nové hodinky od ZTE disponovaly systémem Android Wear, budete zklamáni. Podobně jako spousta jiných čínských chytrých hodinek i ZTE Axon Watch dostávají Tencent OS, který u nás není příliš známý. Zajistí ale standardní funkce chytrých hodinek včetně hlasového ovládání či gest.

ZTE_Axon_Watch

Líbí se vám projektor či nové chytré hodinky od ZTE?

zdroje: androidauthority.comatt.com

 

Komentáře

orgasmic

orgasmic

25.7.2015 2:59

U projektoru by měly být důležitější jiné parametry :)

Pix

Pix

25.7.2015 8:29

Humpolácký, nepraktický design hodinek, evidentně to navrhoval designér telefonu, přijde mi že všichni tito designéři poslední roky zvládnou pouze udělat různě kulaté rohy kolem displeje…

Vláďa

Vláďa

z aplikace
25.7.2015 12:44

Hodinky vypadají jako hodinky a bude záležet na ceně která je může prodat nebo zazdít.
Jsem zastánce mechanické kvality, automatického ale mechanického strojku. To se dnes dá pořídit za 3,5 v poměrně kvalitním zpracování. Pokud vše elektronické tuto hodnotu překročí pak má smůlu. Nositelná elektronika má šanci se rozšířit, ale v cenovém spektru do 2,5 tis.Kč
Sám jsem si před 8 měsíci k Note 3 pořídil Gear Fit, čekal jsem až cena klesne na přijatelnou úroveň ale za půl roku už mě začíná tato technologie docela nudit.
Prostě klasická mechanika vítězí. A když zapomenu Gear Fit nabít, tak vezmu klasiku a jsem rád.

marcel

marcel

26.7.2015 10:53

po tolika recenzovaných telefonech se zapomnělo na to, že projektor je o obraze. a to nemyslím na tom displeji, ale na zdi. třeba alespoň rozlišení by nebylo?

RSS (komentáře k článku)