Projektor do kapsy a chytré hodinky. ZTE nešetří novinkami

ZTE axon smartwatch watch

Čínská společnost ZTE je velmi známa řadu let také v našich končinách, i když přiznejme si – posledních pár let chybí na trhu model, který by se postaral o větší popularitu této značky. Změní se tato situace? V to samozřejmě zástupci společnosti doufají, a proto oznámili nové zajímavé produkty. Trochu netradiční produkt tvoří ZTE Spro 2 – projektor, který se díky svým kompaktním rozměrům vejde i do větší kapsy u kalhot. Tento projektor disponuje 5″ dotykovým displejem, možností vytvoření hotspotu s LTE konektivitou (frekvence 800 či 900 MHz bohužel chybí), USB portem, konektorem pro sluchátka, paměťovou kartou MicroSD či HDMI konektorem. Baterie s kapacitou 6300 mAh dokáže napájet zařízení až po dobu 2,5 hodin přehrávání, což stačí přibližně na jeden delší film. Velmi zajímavý je i hardware v útrobách – projektor od ZTE je poháněn velmi výkonným procesorem Snapdragon 801, který je doplněn 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm s podporou paměťových karet MicroSD.

Cena byla stanovena na 3699 čínských jüanů, tedy přibližně na 14 500 Kč bez DPH. To sice na projektor není neobvykle vysoká cena, na produkty čínské společnosti už ale ano.

ZTE_Spro_2 projektor

Projektor od ZTE je spíše překvapením, chytré hodinky už ale tolik ne. Tento trh se totiž velmi rychle rozrůstá a bylo jen otázkou času, kdy se připojí rovněž ZTE. Axon Watch, jak se novinka nazývá, přichází se sympatickým “kulatým designem”, displejem s průměrem 1,4″, krycím sklem Gorilla Glass, 4GB vnitřní pamětí, 512MB RAM pamětí a baterií s kapacitou 300 mAh. Hodinky se nebojí ani prachu či vody – certifikace IP67 ochrání hodinky při ponoření do metrové hloubky po dobu 30 minut. Pokud jste čekali, že by nové hodinky od ZTE disponovaly systémem Android Wear, budete zklamáni. Podobně jako spousta jiných čínských chytrých hodinek i ZTE Axon Watch dostávají Tencent OS, který u nás není příliš známý. Zajistí ale standardní funkce chytrých hodinek včetně hlasového ovládání či gest.

ZTE_Axon_Watch

Líbí se vám projektor či nové chytré hodinky od ZTE?

zdroje: androidauthority.comatt.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)