Prodejnost mobilů oproti podzimu 2020 klesla. Kdo vede?

prodejnost mobilů Q3 2021 Strategy Analytics

Společnost Strategy Analytics před pár dny zveřejnila odhadovaná čísla pro prodejnost mobilů za třetí kvartál roku 2021. Konstatovala, že v porovnání s loňským podzimem klesly celkové počty o 10,8 % na 327,3 milionu prodaných kusů. Trh se během Q3 2021 podle analytiků postupně dostával z dopadů pandemie a s ní souvisejících problémů, ale současně trpěl kvůli nedostatku některých komponentů v čele s procesory. Tato situace má přetrvávat i v první polovině příštího roku.

Z pohledu konkrétních firem a celkových čísel si nejlépe vedl Samsung, který prodal 69,3 milionu mobilů a utrhl si 21% podíl na trhu, nicméně meziročně zaznamenal čtrnáctiprocentní pokles prodejnosti. Vzhledem k chybějícímu zástupci řady Galaxy Note mohl být propad mnohem větší, ale nad očekávání skvěle se dařilo ohebným modelům Galaxy Z Flip3 a Z Fold3. I když neuspokojily kompletní poptávky, dokázaly mezeru slušně zaplnit.

prodejnost mobilů Q3 2021 Strategy Analytics graf tabulka

Druhý byl podle Strategy Analytics americký Apple, který prodal 46,5 milionu mobilů, měl mezi ostatními 14% podíl a čísla mu vzrostla o sedm procentních bodů. Nový iPhone 13 také trpěl na nedostatek komponentů, ale dobře se nadále prodávala i loňská série. Třetí je údajně Xiaomi, kterému se prodalo 44 milionů telefonů. Jde o 13% podíl na trhu a meziroční šestiprocentní propad. Nejlepší pětici v prodejnosti doplňují OPPO (včetně OnePlus) a Vivo.

Co říkáte na prodejnost za Q3 2021?

Zdroj: Strategy Analytics

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)