Mobilům se nedaří, ale prodejnost chytrých hodinek dál roste

prodejnost chytrých hodinek roste Q1 2020

Zatímco mobilní telefony zažívají nejhorší prodejní období ve své historii (celosvětově spadla prodejnost o 17 %, v Číně dokonce o 22 %), segment chytrých hodinek stále roste. Z reportu společnosti Strategy Analysis vychází, že mezi prvním kvartálem roku 2019 a Q1 2020 vzrostla prodejnost chytrých hodinek o 20 %. I když jde o menší skok než ve stejném období o rok dříve, segment je evidentně silný. V absolutních číslech jde o skok z 11.4 na 13,7 milionu prodaných zařízení. Více než polovinu, konkrétně 55,5 % přitom představují hodinky od Apple. Druhý je Samsung a třetí místo patří Garminu.

prodejnost chytrých hodinek Q1 2020

Všechny firmy ze špice si připsaly růst. Trochu se přitom změnily poměry na trhu. Apple se na zmíněných 55,5 % dostal z loňských 54,4 %. Samsung o jeden procentní bod spadl, Garmin naopak jeden získal. Analytická společnost odhaduje, že jedním z důvodu pokračujícího růstu je paradoxně i situace kolem koronaviru. A to z toho důvodu, že starší lidé stále častěji nechávají sledování některých zdravotních funkcí na elektronice. Stejně tak ale experti předvídají, že v druhém kvartálu 2020 se prodejnost chytrých hodinek oproti Q1 propadne.

Kupovali jste někdy nedávno chytré hodinky?

Zdroj: Strategy Analysis

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)