TOPlist

Proč přejít ze Spotify na YouTube Music? Můžete ušetřit, a ještě získat mnoho navíc

přejít ze Spotify na YouTube Music

Spotify byla dlouho nejlepší služba pro přehrávání streamované hudby, ale časem jí vyrostla zdatná konkurence. YouTube Music má mnoho výhod, které mu jeho starší konkurent může závidět. S YouTube music navíc mnoho uživatelů může výrazně ušetřit. Proč přejít ze Spotify na YouTube Music a jaké to má výhody?

Hned pro začátek si řekneme hlavní důvod, proč vůbec uvažovat, zda přejít ze Spotify na YouTube Music. Možná vůbec největší výhodou YouTube Music oproti Spotify je fakt, že za podobné peníze lze získat u Google mnohem více muziky. A dokonce nejen muziky, ale i videa a dalších výhod. Google totiž nabízí balíček předplatného YouTube Premium v rámci, kterého získá uživatel za svoje peníze mnoho.

YouTube Music
YouTube Music

Kompletní výhody předplatného YouTube Premium:

  • Všechna videa na portálu YouTube bez reklam
  • Předplatné hudební služby YouTube Music
  • Možnost přehrávat YouTube videa na telefonu s vypnutým displejem a poslouchat jen zvuk
  • Možnost použít na telefonu funkci PIP (obraz v obraze) a u sledování videa používat jiné aplikace
  • Možnost stahovat si videa z YouTube do telefonu pro přehrávání offline

Všechny tyto výhody za 179Kč měsíčně, což je jen o málo víc než předplatné Spotify, které stojí 159Kč (studenti 80Kč/měsíc). Studenti mohou mít kompletní YouTube Premium dokonce za 109Kč měsíčně. Google sice nabízí i samostatné předplatné YouTube Music Premium za 149Kč, ale to je výrazně méně zajímavá nabídka. YouTube Music byl dlouho oproti Spotify jen chudý příbuzný, ale postupem času je přibývá věcí, ve kterých má služba od Google navrch. Dalších menších důvodů, proč uvažovat, zda přejít ze Spotify na YouTube Music je celá řada.

Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

YouTube Music a filtry vyhledávání

Není velkým překvapením, že služba od Google má vychytané vyhledávání. Pokud vyhledáváte v aplikaci YouTube Music, tak se hned nahoře zobrazí užitečné filtry pro skladby, videa, umělce, alba a další. Ve skutečnosti tato funkce je přítomna i ve Spotify, ale uživatel musí srolovat pod výsledky vyhledávání. Řešení od Googlu je mnohem více intuitivní a upřímně tuto funkci jsme ve Spotify objevil až při psaní tohoto článku.

Jaká hrála písnička? Historie přehrávání je k nezaplacení

V klasickém YouTube často používám historii přehrávání a tato funkce je stejně přehledná a dostupná i v YouTube Music. Pokud si vzpomenete, že se vám v mixu líbila nějaká písnička, tak je velmi jednoduché ji najít. Pokud člověk bude hledat, tak zjistí, že Spotify dokáže zobrazit historii přehráváni na počítači. V mobilní aplikaci Spotify to ale nelze.

YouTube Music přehraje všechno nejen streamovanou hudbu

Hudební aplikace od Google neslouží jen k prostému streamování hudby z cloudu, ale dokáže mnohem víc. YouTube Music přehraje i vaše soubory, které máte v telefonu. Výborná je také možnost nahrát si vlastní skladby do cloudového úložiště YouTube Music. To má několik podstatných výhod. Ke svojí vlastní hudbě máte přístup z kteréhokoliv připojeného zařízení a odpadají starosti se soubory například při přechodu na nový telefon. Nahrávky uložené v cloudu YouTube Music také lze pohodlně přehrávat na všech zařízeních podporujících Google Cast.

Přehrávání na více zařízeních zároveň? Možná chyba, ale užitečná

Z YouTube Music je možné přehrávat na více zařízení současně. Pokud začnete ze Spotify přehrávat hudbu na druhém zařízení, tak vás hned aplikace upozorní, že už se jedná o druhou seanci na jednom účtu a první přehrávání ukončí. Toto je pravděpodobně chyba a Google ji možná časem odstraní, ale v současné době alespoň v mém případě lze přehrávat z YouTube Music na více zařízeních současně. Reproduktor Google Home v kuchyni tak přehrává hudbu, ale na počítači nebo telefonu přehrávání funguje také bez přerušení.

YouTube
YouTube
Google Podcasts
Google Podcasts

Jak je na tom Spotify?

Spotify je průkopníkem a lídrem v odvětví streamování hudby. Nad hudební službou od Google má tak náskok mnoho let vývoje a ladění. Odlišností a výhod Spotify je stále mnoho. Mezi nejvýraznější patří propracovaná aplikace na počítač nebo technologie pro vzdálené ovládání hudby na dalších zařízeních, které se řešení od Google vůbec nemůže rovnat. Spotify se také začalo masivně orientovat na podcasty. U konkurence je najdete ve speciální aplikaci Google Podcasty. Rozdílů je ovšem mnoho a kompletní výčet by byl na samostatný článek. Každá z hudebních služeb má svoje výhody a je tak zajímavá pro jiný typ uživatele.

YouTube Music vs. Spotify: Which is the best music streaming service?

YouTube Music vs. Spotify: Which is the best music streaming service?

Zvažujete přejít ze Spotify na YouTube Music nebo máte jiného favorita?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)