Menu

Máte problém s Google Play službami? Zkontrolujte stav v Play Services Info

Služby Google Play jsou nedílnou součástí Android telefonů. Balíček služeb umožňuje využívání nejen klasického Play Store – díky Google Services si třeba spustíte Mapy nebo nasdílíte obsah telefonu na televizi díky Google Cast. Ne vždy ale Google Services fungují bezchybně – s jednoduchou diagnostikou a alternativními apk soubory ke stažení přichází aplikace Play Services Info.

Zkontrolujte stav svého balíčku Google Play služeb

Nenápadná aplikace Play Services Info poskytuje uživatelům všechny dostupné informace na jednom místě. Na jediné obrazovce se tak dozvíte, zda jsou Google services aktivní, jaká verze se ve vašem zařízení nachází, kdy byly služby nainstalovány a kdy aktualizovány. Aplikace sice neposkytne podrobné zprávy o závadách nebo proč služby najednou nepřiměřeně vybíjí baterii, nabídne však odkaz na apkmirror, ze kterého lze příslušná verze Google Play services pohodlně stáhnout.

Další dva odkazy v aplikaci vás pošlou buď na oficiální stránku v Obchodu Play, kde můžete případně zastaralé služby aktualizovat nebo do nastavení. Konkrétně se bez hledání dostanete do informací o aplikaci služeb Google Play.

Google Play Services neznamená pouze Obchod Play

Ačkoli se spolehlivost Google služeb s posledními verzemi značně zlepšila, velké procento uživatelů často pozoruje zvýšenou spotřebu baterie či další problémy. Samotný název Google Play services může mást – rozhodně se nejedná pouze o samotný Obchod Play. Balík API obsahuje i základní funkce vašeho Androidu – od lokalizačních služeb, ukládání rozehraných her až po reklamy Google Ads ve stažených aplikacích.

Play Services Info sice nedokáže zázraky, významně však ulehčí hledání informací a příčinu problémů. Aplikaci o velikosti 1,3 MB můžete vyzkoušet i v případě, že vás žádné potíže netrápí.

Play Services Info (Update)
Play Services Info (Update)
 

Komentáře

Tomas.hrdlicka@gmail.com

Tomáš 0

12.4.2016 9:13

Nějak nechápu důvod existence této aplikace, má pouze 3 zmiňované odkazy, na všechno se dostanu jiným způsobem a nevidím tam vůbec žádnou přidanou hodnotu.

Martin P.

12.4.2016 13:02

To Tomáš 12.4.2016 9:13:… Souhlas jenže pořádný servisní nástroj by chtěl roota a pak…

Problémy s wifi, gps, restartování služby, žráním baterky atd. které souvisí s Google play services jsou většinou neřešitelné a vyřeší je až další release nebo další chybu přinese.

Za poslední par let, takové ty rituály s mazáním cashe, vypínáním polohy přes GSM, restarty a až konče master resetem v naprosté většině lidí nepomohou. Spíš je to pro ten pocit že stím něco někdo udělal.

Miichaell

12.4.2016 13:32

Zlatý časy, kdy tohle v Androidu nebylo. Pak přišla aplikace, co měla 4MB, pak 8, dnes má podle verze Androidu od 70 – cca 160. Což mi přijde fakt humus. Chápu, k čemu je (jde vlastně o část API, díky tomu se na starší Androidy mohly podívat věci, který dříve byly otázkou vydání nové verze systému). Ale nějak si nejsem jistý, jestli je to opravdu přínos. Když aplikaci vypnu, problém mají jen 3 věci – Hudba Google Play, Kalorické tabulky a Geocaching. Vše lze vyřešit instalací starší verze a Služby google play v telefonu vůbec mít nemusím (a ušetřím tak cca 30-80MB RAM a velkou porci baterky). Problém ale nastane, když chci využívat cloud save u libovolné hry – nejde to. Ovšem cloud save fungoval u her právě v době, kdy měly služby Google play cca těch 8MB a v RAM zabíraly minimum. Jenže když si stáhnu starší verzi, tak to nefunguje, protože je u dostupná novější. Prostě k vzteku. Na novejším telefonu to asi není nutný zase tak řešit, ale na mobilu s 512MB RAM a 1GHz CPU je to brutální žrout výkonu.

Trip

Trip 0

z aplikace
12.4.2016 13:59

Google play je nejhorší aplikací co znám. Ať už jsem měl nové 1, 2 nebo 3 tak vždy tato aplikace byla nestabilní. Pokaždé když instaluji něco z obchodu tak vyskočí hláška že se obchod play zastavil a někdy i spadne úplně.

Trip

Trip 0

z aplikace
12.4.2016 14:01

Pondělanej SwiftKey, furt něco opravuje. Psal jsem Note, né nové. :-)

Zdenda4340

zdenda4340 1

z aplikace
12.4.2016 19:32

Trip-e SwiftKey už nepoužívám , co jsem udělal chybu . Koupil to americký gigant a ja to aktualizoval . Nic nechci od Microsoftu .

RSS (komentáře k článku)