Další Google aplikace a miliarda instalací. Používáte ji?

Prezentace Google miliarda instalací Obchod Play

Další mobilní aplikace z dílny Googlu má v Obchodě Play více než jednu miliardu instalací, respektive stažení. Jedná se o poslední z „velké trojky“ nástrojů, které americký gigant nabízí v rámci svého kancelářského balíku Workspace. Jelikož se Dokumenty a Tabulky těší mnohem větší oblibě a stejného milníku dosáhly již v letech 2020 a 2021, řeč je o zbývající aplikaci Prezentace Google (Google Slides). Tedy alternativě například k Powerpointu z balíku MS Office.

Google Slides
Google Slides

Pro Prezentace je to poměrně úctyhodný počin, jelikož nebývají v systému běžně předinstalovány a uživatel po nich tedy musí sáhnout manuálně. Navíc mají věhlasného konkurenta v podobě zmíněného Powerpointu, který má u tvůrců „slajdů“ vybudovaní silnější jméno. Stejného milníku dosáhl již před více než dvěma roky, takže má pěkný náskok, nicméně je vidět, že i Google řešení lidé využívají.

Prezentace Google miliarda instalací screen

Ze zmíněné trojice Google nástrojů jsou Prezentace jakousi „tichou vodou“ i kvůli tomu, že jim vývojáři nevěnují (a ani moc nemusejí) příliš pozornosti s nějakými významnými změnami.

Máte raději Google Prezentace, nebo Powerpoint?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)