Prestigio představilo řadu chytrých žárovek, které lze ovládat z mobilu

prestigio

Společnost Prestigio, známá u nás především jako výrobce “nízkorozpočtových” tabletů a chytrých telefonů, má očividný zájem připojit se k rostoucímu segmentu trhu “chytrých domácností”. Firma před několika dny v Rusku představila svou novou řadu úsporných LED žárovek Smart LED Light, ovladatelných na dálku skrze Bluetooth.

Nabídka se skládá ze tří modelů:

  • PWLED7E27 – poskytuje teplé bílé světlo s teplotou 3000 K.
  • PCLED7E27 – svítí studeným světlem s teplotou 5000 K.
  • PRLED7E27 – asi nejzajímavější model, umožňující uživateli nastavit barvu světla.

PWLED7E27 – poskytuje teplé bílé světlo s teplotou 3000 K PWLED7E27 – poskytuje teplé bílé světlo s teplotou 3000 K

PCLED7E27 – svítí studeným světlem s teplotou 5000 K PCLED7E27 – svítí studeným světlem s teplotou 5000 K

PRLED7E27 – umožňuje uživateli nastavit barvu světla PRLED7E27 – umožňuje uživateli nastavit barvu světla

Žárovky mají údajnou životnost 25 000 hodin provozu (tj. necelé tři roky nepřetržitého fungování) a světelný tok 500 lumenů. Jedna zářivka tak nahradí klasickou 60W žárovku. Spotřeba energie svítidel Prestigio je 7 W při maximálním svitu a 0,5 W v pohotovostním režimu.

Prestigio představilo řadu chytrých žárovek Prestigio představilo řadu chytrých žárovek

Skrze Bluetooth 4.0 je možné se ke svítidlům připojit na vzdálenost až 15 metrů z chytrého telefonu nebo tabletu a ovládat je prostřednictvím aplikace Prestigio Smart Home. Přístup je možné zabezpečit PINem. Ovlivnit lze intenzitu jasu, nastavit čas zapnutí a vypnutí, rozsvítit a zhasnout, v případě modelu PRLED7E27 pak i nastavit barvu světla. Pro pohodlnější správu lze jednotlivé žárovky spojovat do skupin a ovládat je společně. Za zmínku stojí také slibovaný režim blikání v rytmu hudby, která hraje v místnosti.

Výrobce bohužel v tiskové zprávě neuvedl datum zahájení prodejů, trhy, kde budou žárovky prodávány, ani předpokládanou/doporučenou cenu.

Inteligentní žárovky jsou hitem Inteligentní žárovky jsou hitem

Jedním z průkopníků žárovek, ovladatelných z mobilních zařízení, je LIFX – projekt, který získal finance na zahájení výroby díky serveru Kickstarter. Inteligentní žárovku jsme recenzovali v březnu ve článku Inteligentní žárovka LIFX ovládaná mobilem podbarví váš domov i kancelář [recenze].

Zdroje: ChezaSite, Handy, IXBT, PHP, Gigaz.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)