Hodí se vám domů? Lidl prodává levné Zigbee žárovky

lidl-chytra-zarovka-zigbee-filamentova

Tu a tam se na e-shopu Lidl objeví nějaký produkt, který nás zaujme. Posledně to byla třeba levná Toshiba televize s Android TV, nabíječka do auta nebo Xiaomi WiFi zesilovač. Tentokrát se mrkneme na chytré žárovky značky Livarno Home s technologií Zigbee 3.0.

Livarno Home Zigbee 3.0 Smart Home Filamentová LED žárovka se prodává ve dvou variantách – filament a spirála. Jejich design je velice podobný, tvar pak dokonce zcela totožný. Pasují do klasické patice E27 a obě můžete propojit pomocí mobilní aplikace s chytrým telefonem nebo tabletem, za pomocí centrální jednotky Zigbee, která se prodává samostatně.

Co je to Zigbee 3.0?

Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců. Potěší rovněž fakt, že lze Lidl zařízení ovládat skrz Google Asistenta či Google Home.

Následně můžete odkudkoliv ovládat jas či vypnutí/zapnutí. Její cena je nastavena na příjemných 249 Kč. Někomu může chybět podpora RGB, avšak Livarno používá i takový typ žárovek.

Lidl Home
Lidl Home

Cena: 249 Kč

Jaké chytré osvětlení používáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)