Do aliance pro snadný přenos souborů mezi mobily přibyly další 3 firmy

prenos-souboru-dalsi-cinske-znacky-v-alianci

Vyznáte se v současné situaci kolem přímého a rychlého přenosu souborů mezi chytrými telefony? Například Apple má vlastní AirDrop a přímo v Androidu by se měla co nevidět oficiálně objevit funkce Nearby Sharing. Jde o přejmenovaný projekt Fast Share, o jehož pokračujících přípravách jsme psali v lednu. I když tedy evidentně chystá obecnou podporu pro přenos souborů samotný Google, vlastní cestou se vydaly i čínské značky. Už vloni v létě vytvořily Xiaomi, Oppo a Vivo jakousi alianci, v rámci které pracují na systému přenosů, jenž od letošního února funguje mezi jejich zařízeními. Teď nabývá tato skupina na síle, jelikož se podle všeho přidávají OnePlus, Realme a Black Shark.

prenos-souboru-dalsi-cinske-znacky-v-alianci-loga

Informace pochází ze sociální sítě Weibo a je samozřejmě velmi pozitivní. Zařízení patřící pod zmíněné čínské značky budou zvládat vzájemně kompatibilní přenos souborů bez použití dodatečné aplikace. Novinka podle odhadů ovlivní 400 milionů uživatelů na světě. Současné řešení od této aliance zvládá posílat soubory a také složky. A to s maximální rychlostí 20 magabajtů za sekundu, což je pochopitelně mnohem více než třeba přes Bluetooth. Přesné datum zapojení tří dalších zatím nebylo oficiálně stanoveno. Bude každopádně zajímavé sledovat, jak se případně v budoucnu vedle sebe “postaví” řešení od Googlu a čínských značek.

Jak často potřebujete tímto způsobem soubory přenášet?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)