Xiaomi a další čínští výrobci vyvíjejí vlastní alternativu pro Fast Share

fast share xiaomi

Xiaomi, Oppo a Vivo v průběhu týdne světu oznámili své spojení za účelem vývoje nástroje určeného pro sdílení souborů v rámci operačního systému Android. Výsledek by pak měl sloužit jako alternativa k Fast Share, který by měl spatřit světlo světa s příchodem Android Q. Cílem vyvíjeného nástroje je pak umožnit uživatelům snadné a rychlé sdílení multimediálních souborů na jedno kliknutí, nebo přejetí prstem.

Android alternativa pro Fast Share i AirDrop

Novinka Androidu Q, Fast Share nahradí aktuálně používaný Android Beam, jehož funkce se liší zejména podporou rozhraní. Android Beam totiž umožňuje přenos souborů pouze pomocí NFC, což uživatele limituje při posílání větších objemů dat. Fast Share v Android Q oproti tomu přidává také podporu BlueTooth a WiFi, podobně jako applí alternativa AirDrop. Podobné vlastnosti pak bude nabízet také právě nástroj vyvíjený „čínskou aliancí“ kolem Xiaomi. Funkce bude zajištěna prostřednictvím peer-to-peer komunikace, na rozdíl od AirDrop je pak tato Android alternativa nezávislá na výrobci zařízení. Pro sdílení souborů bude využívat BlueTooth, se slibovanou rychlostí přenosu až 20 MB/s. Beta verze protokolu by měla spatřit světlo světa do konce srpna.

airdrop android sdílení souborů

Aliance je aktuálně tvořena třemi zmíněnými firmami – Xiaomi, Oppo a Vivo, očekává se ovšem navázání i další spolupráce, díky které by se snadný a rychlý způsob sdílení souborů mohl rychleji rozšířit mezi Android zařízení různých výrobců. Důvodem pro vytvoření alternativy k Fast Share je pak to, že v Číně nejsou dostupné služby Google Play, jaké popularity dosáhne a zda se rozšíří i do zbytku světa můžeme prozatím jen odhadovat.

Myslíte, že se čínská verze mezinárodně uchytí?

Zdroj: Android community, Weixin

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)