Menu

Prémiové mobilní hry si lidé nekupují. Končí kvůli tomu známé tituly

Pokud jste neslyšeli o mobilních hrách GO, tak pravděpodobně nejste hráč. Každopádně hry jako Hitman GO, Lara Croft GO nebo Deus Ex _GO patří k nejkvalitnějším a nejpovedenějším mobilním hrám. Jenže povedené recenze a vysoká hodnocení nejsou vším. Tyto hry nebyly finančně moc úspěšné, a proto končí a nedočkáme se nových dílů. Podle vývojářů je problém v tom, že lidé nechtějí platit za prémiové hry na mobilních telefonech.

Nově mobilní hry ze série GO již nevyjdou. Lidé je nekupovali

Během nedávného rozhovoru se šéf studia Square Enix Montreal, které má na starosti hry ze série GO, rozpovídal o tom, že se nepřipravuje další díl a neplánuje se ani do budoucna nějaká rozšiřování této série. A to i přesto, že všechny tři díly získávaly vysoká hodnocení u hráčů i recenzentů.

Jenže na mobilních telefonech kvalita a v tomhle případě ani silná značka nestačí. Mnoho lidí by si i tyto hry zahráli, nechtějí ale platit a místo nich si radši zahrají horší hry, za které nemusí platit.

“I přesto, že naše hry byly skvěle hodnoceny, je smutné vidět, že je pak hraje jen malý zlomek uživatelů. Důvodem je cena, což je stále velká překážka pro mobilního uživatele,” říká Patrick Naud ze studia Square Enix Montreal.

Dobrou zprávou je to, že tohle studio nekončí s mobilními hrami úplně. Momentálně však oficiálně nic nepředstavili. Jisté jsou ale dvě věci, nebude to hra ze série GO a také nebude placená. Místo toho bude zdarma a doplněna miktrotransakcemi, protože tato možnost je pro většinu lidí lepší. Mimochodem, všechny tyto tři hry můžete právě v těchto dnech koupit se slevou. A to za 30,99 Kč.

Hitman GO
Hitman GO
Developer: SQUARE ENIX Ltd
Price: CZK 30.99+
Lara Croft GO
Lara Croft GO
Developer: SQUARE ENIX Ltd
Price: CZK 30.99+
Deus Ex GO
Deus Ex GO
Developer: SQUARE ENIX Ltd
Price: CZK 30.99+

Kupujete si někdy mobilní hry, nebo hrajete výhradně Free to Play tituly?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 63

4.6.2018 12:27

vubec by mi nedelalo problem dát 400-600kč za plnohodnotnou hru předělanou z PC třeba Tomb Raider , Hitman či Deus EX .. i 1000Kč bych dal za Half Life 2 kdyby byl nonTegra.. bohužel z techto puzzle her je pro mě dobrá pouze Lara Croft zbytek mě nebavil.

Policak

Ladislav Polický 10

4.6.2018 12:34

Důvodem neúspěchu je nenažranost autorů. Placené hry jsou prošpikované mikrotransakcemi, bez kterých některý obsah vůbec nemůžete získat. Neúspěch jim jen přeji, aspoň ukáží, že tudy cesta opravdu nevede.

Vlken

Petr Skála -1

4.6.2018 14:29

Ladislav Polický: Pokud vím, tak zde se mohlo platit maximálně za nápovědy. Ani jednu jsem však nepotřeboval, takže dohráno i bez mikrotransakcí, jiné hry na tom bývají mnohem hůř.

zrovna u této série mě to dost mrzí, nakoupil jsem všechny 3 díly, Lara je jedna z nejlepších her na mobily, Hitman stále špička, ale oproti Laře velý rozdíl. Na Deus Ex se stále chystám.

Uni

uni -190

4.6.2018 14:15

No popularita Nintendo Switch a co si budeme nalhávat předražených her (zvláště v kontrastu s akcemi na PC za 5 babek….) není asi úplně problém v ceně…

Larokod134

Larokod134 -3

4.6.2018 16:13

Divím se lidem, kteří radši utrácí peníze na mikrotransakcích, než aby si jednou zaplatili za pořádnou a propracovanou hru/aplikaci. Free hra nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit jako placená. Já osobně jsem třeba nikdy žádné mikrotransakce nekoupil. Zato placených her mám poměrně dost. Nezbývá než doufat, že free hry celé google play nepohltí a nebudeme muset stále platit.

Wortos

wortos 63

4.6.2018 16:18

Larokod134 : Přesně tak akorat těch dobrých her je jak šafranu a ještě jich plno stahli z play store kvuli nekompatibilitě .. Gameloft dřiv dělal super hry např Shadow Guardian , Dungeon Hunter 1,2 , 9mm , atd ale ted je to samý odpad plný mikrotransakcí. Potom se vývojaří diví že mají malé tržby když plodí takové …… Z těch super her nam zustali nějake předělavky z PC např Max Payne , Titan Quest , SW:KOTOR , GTA serie , Bully , nebo ještě mužeme sahnout po PPSSPP nebo Delphin emulatorech..

ZOG

ZOG 6

4.6.2018 16:31

UNI ty jsi opravdu generátor náhodných stupidit. Bohužel tvé poslání je šířit je napříč všemy weby.

Larokod134

Larokod134 -3

4.6.2018 16:32

/wortos : Samozřejmě i takové hry jsou. Hodně stáhnutých her je velká škoda. Ale dají se najít i skvělé placené hry bez mikrotransakcí. Baldurs Gate, Dont Starve, Terraria, Brothers… Ale samozřejmě uznávám že ten styl zaplať 200CZK a jestli chceš mít trochu lepší věci-zaplať to, znova dělá premium hrám ostudu.

Zalmista

Zalmista -7

4.6.2018 17:22

Podle mě je to také o nenažranosti vývojářů. Osobně pokud je hra drahá tak si ji občas stáhnu zatím neofiko a počkám až bude ve slevě. Mám nakoupených možná i stovky aplikací a her, takže to není o tom, že by člověk nechtěl platit, ale musí být ceny rozumné. Třeba zda zmíněnou sérii go mám zakoupenou celou, ale vše jsem zakoupil až když byla akce za dolar. Myslím, že pokud by vývojáři byli rozumní neměli velké oči, že z nich budou hned boháči, tak by byl mnohem větší zájem o nákup her a stejně tak aplikací v GP. Jen nemůžu čekat, že něco vytvořím a bude ze mě milionář. Je to práce jako každá jiná a musí být také stejně ohodnocená.

Kulichoid

kulichoid 139

4.6.2018 18:00

Stačí kdyby si vývojáři udělali průzkum, kolik jsou hráči ochotni za kvalitu platit. Pár desítek i stovek třeba ano, ale pokud jdou nákupy celkově do tisíců, není se čemu divit. To teď myslím obecně.

Neppo

neppo 0

4.6.2018 19:55

Jedine Lara Croft stala celkom za to. Ale aj tak vsetky boli slabota. Za tie peniaze som cakal ovela viac, ale tazili iba z nazvu. Nastastie boli vsetky kupene v akcii :D

Policak

Ladislav Polický 10

4.6.2018 20:20

Petr Skála Lara byla opravdu bez mikrotrasakcí, pouze nápověda, jak říkáš, ale Hitman je založený na dalších nákupech, některé zbraně vůbec nejdou získat hraním, jiné jsou dostupné částečně, ale vždy ti chybí nějaký díl, který hraním prakticky získat nejde, pokud ještě žiješ i reálný život venku :)

Libb

Libb 82

4.6.2018 22:03

Zalmista: taky způsob jak si omluvit krádež. Stáhnu neofiko a koupím ve slevě – to mám věřit? A i kdyby, ta hra stála nějaké prachy, když se vyvíjela a pokud ji hraješ v době, kdy to byla novinka, ale zaplatíš až mnohem později, poškozuješ autory.

Ohledně her, jdu na Play a vidím, že to obsahuje mikrotransakce. Sorry, ale buď ať to je placené nebo s mikrotransakcemi (jen díky tomu, že tu lidi uvedli nam pravou míru, jak to je u Lary, tak to zkusím)

Jinak taky nechápu, že lidi hrafí free to play. Ten formát přece je založený na otm, hráče navnadit a pak znechutit a přimět ho zpalatit za rychlejší postup ve hře :(

Zalmista

Zalmista -7

5.6.2018 5:27

Libore, respektuji tvůj názor, ale tady se neshodneme. Léta jsem stahoval a plno věcí stahují zdarma maximálně ty hry a aplikace na mobil tam se to dá. Díky internetu je vše šiřitelné zdarma a můžeš si tam stáhnout co chceš. Třeba hudba, filmy copak by to někdo koupil jednak za ty peníze a i kdyby to bylo levnější, tak proč vyhazovat peníze za to co je volně šiřitelné. Pokud jde o programy a hry do mobilů, tak si určuji co má cenu, za co s chutí tím dolarem přispěji a co je tak předražené, že si to stáhnu i když jak říkám na mobil mám dnes už přes 95 procent věcí zakoupených. Jen nevím proč si něco nestáhnout a zakoupit až když je to ve slevě. Aspoň to zatím pořádně vyzkouším a za rozumnou cenu koupím. V plné cenně bych nekoupil, tak nebo tak, takže o nic nejde. Autoři si škodí tím, že často je cena příliš vysoká a kdyby to rovnou dali v cenně té následné slevy, tak by měli větší zisky. Vysoké ceny vedou právě k tomu, že lidé stahují, někteří raději hrají zase hry, kde jsou nepovinné mikrotransakce a pak končí jaké v článku zmíněná série GO. Takhle funguje byznys pokud chci jako firma fungovat, tak musím nasadit ceny, které především je zákazník ochoten platit nebo skončím, protože zákazník půjde jinam. Takže se zde spíš okrádají samotní vývojáři pokud čekají, že jim někdo zaplatí stovky za hru. Jo ještě tak dobrou deskovku za tu jedinou dám i ty dvě stovky :D ale je to zase nabídce a poptávce. K tomu dnes toho je na trhu tedy v GP tolik, že zákazník má plno možností a jistí to i neoficiální stahování. Jak jsem psal, tak vývojáři nemohou čekat, že z nich budou boháči. Je to zaměstnání jako každé jiné a musí očekávat i průměrné příjmy. Jenže každý čeká, že přes noc bude milionářem :D a to je problém. Když o tom přemýšlím, tak možná by mohla být dvojí cena základní což by byla cena dnešní slev aby lidé neměli problém zakoupit a pak ta vyšší pro ty co chtějí opravdu vývojáře podpořit v lepším blahobytu. Věřím, že by se procento možná půl procenta našla pro které není problém někoho takto sponzorovat. Jo na nemluv o krádeži. To bychom museli zrušit internet pokud Ti tolik vadí stahování. Internet je prostě šiřitelné medium, kde se šíří volně vše myšlenkou počínají po knihy, hudbu, filmy, programy… a možná se Ti to nelíbí, ale tak to je a těžko tohle někdo zastaví.

ZOG

ZOG 6

5.6.2018 9:02

Zalmisto, dělám hry přes 15 let a to co jsi napsal je jen chabá výmluva toho že kradeš zamotaná do kýble naprosto stupidních argumentů. Jako vývojáři mi nevadí že kradeš já byl rád za každého kdo si hru na které jsem pracoval zahrál a je mi vcelku jedno jestli si ji koupil nebo ukradl. Ale nesnaž se svoje činy takhle debilně zdůvodňovat a svoji drobnou zlodějinu házet na hlavu vývojářům.

Uni

uni -190

5.6.2018 9:41

Zalmista: Každý kdo se zabývá vývojem jasně vidí a ví, že míra pirátství NEsouvisí s cenou. Ostatně, vidíš to i sám. V dobách, než Apple “redefinoval” mobilní trh iPhonem, resp. App Storem byly aplikace a hry za stovky až tisíce (Nokia nGage úlet) a pirátilo se o sto šest.
Po “redefinici” ceny spadly na jednotky desetikorun až stovky a míra pirátství….

Radeg

radeg 34

5.6.2018 10:05

@Zalmista:
Hlavně si to zdůvodnit, co?
Pěkný elaborát.

ZOG

ZOG 6

5.6.2018 10:33

UNI jako obvykle nemá pravdu redefinici provedl až google který ukázal že to co je u Apple za peníze může být i zadarmo.

Uni

uni -190

5.6.2018 11:30

ZOG: LOL, megaLOL, :D Tak tenhle se skutečně neskutečně povedl:)

Wortos

wortos 63

5.6.2018 11:32

ZOG – jde vidět že jsi apple store nikdy neviděl ceny jsou stejné jak na google play a co je placene tam je placené i tam rozhodně to není tak že někde to koupiš a jinde máš zadarmo až na pár vyjimek kde se to kompenzuje reklamama. Na google play stahneš zdarma ale maš tam 1000 reklam na apple store daš 40kč bez reklamam ale je jich málo takových her

Uni

uni -190

5.6.2018 11:40

wortos: Plácá naprosté kraviny, u článku, kde jsou hned tři aplikace za 30Kč křičet, jak je Play zadara…OMG.

ZOG

ZOG 6

5.6.2018 12:44

Pánové já mluvím o začátcích na základě Uniho blábolu. Samozřejmě že v současnosit je povětšinou srovnáno.

RSS (komentáře k článku)