Většina zákazníků už má správné info o svém připojení. Patříte mezi ně?

povinné informace poskytovatelé internetu

Informace o parametrech internetového připojení, jak je přikazují předávat nová pravidla platná od začátku roku 2021, už má drtivá většina zákazníků v celé ČR. Mluví o tom poslední report Českého telekomunikačního úřadu, který tyto povinnosti pravidelně kontroluje. Již více než 73 % firem a soukromníků má své smluvní dokumenty v souladu s novými pravidly. Tito poskytovatelé připojení k internetu reprezentují 97 % trhu, tedy již skoro všichni zákazníci naleznou ve smluvních dokumentech všechny potřebné a povinné informace.

Padaly i pokuty

ČTÚ již v případech, kdy došlo k příliš pozdní nápravě či u subjektů, které dosud povinnost nesplnily, přikročil ke konkrétním sankcím v podobě pokut. “Poskytovatelé služby přístupu k internetu ve velké většině již ale ve svých smluvních dokumentech zákazníky o parametrech služby správně informují. Tak, jak jim to nařizuje všeobecné oprávnění, platné od 1. 1. 2021. Jedná se tak o naprosto zásadní posun oproti únoru 2021. Tehdy povinnosti splnila pouhá necelá čtyři procenta z nich,” informuje ČTÚ a připomíná pár týdnů stará negativní čísla. Teď se poměr v podstatě obrátil a téměř všichni poskytovatelé internetu už si na povinné informace dávají pozor. Připomeňme, že ČTÚ nedávno spustil a rozvíjí vlastní srovnávač tarifů a připojení.

Kdy jste naposledy něco řešili se svým poskytovatelem připojení?

Zdroj: ČTÚ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)