Poslední verze MIUI 10 mění vzhled mnoha aplikací i systémových nastavení

tmavy rezim nadstavba xiaomi miui 10

Výrobci telefonů začínají konečně ve velkém přinášet tmavý režim. Samsung celo systémový tmavý vzhled přinesl v nadstavbě One UI, Google plánuje svou verzi v Androidu Q a Xiaomi nechce zůstat pozadu. V poslední betaverzi MIUI 10 se uživatelům zpřístupnil tmavý režim. A to včetně změny designu u mnoha systémových aplikací.

Xiaomi je dalším výrobcem, který nabídne kompletní tmavý režim

Výhoda tmavého prostředí je hlavně u telefonů s OLED panelem. V těchto případech dokážou tmavé a hlavně černá šetřit baterii. Tmavý vzhled mají ale v oblibě i uživatelé s ostatními typy displejů. A to kvůli tomu, že tmavý režim je šetrnější na oči. V posledních měsících se postupně Android a Google připravuje na tmavý režim v Androidu Q. Vidět jsme mohli již několik aplikací, u kterých společnost nabízí tmavý vzhled.

Xiaomi MIUI 10 tmavy rezim

Nadstavba Xiaomi MIUI je známá tím, že nabízí velké možnosti přizpůsobení. Tmavý vzhled ale mezi možnostmi chyběl. Jde sice stáhnout z obchodu jako grafické téma, ale to není zcela ideální a bezchybné. Brzy ale již bude vše jinak. Poslední betaverze MIUI 10 přidává možnost aktivování tmavého vzhledu. A to včetně mnoha systémových aplikací jako je Telefon, Kontakty, Zprávy, Galerie, Kalkulačka, Poznámky, Nahrávání obrazovky apod.

Barvy se rovněž změnily v notifikační liště, ovládání hlasitosti a nastavení. Kompletně všechny obrazovky ještě nejsou převedeny do tmavého režimu, jedna se ale stále o betaverzi a očekáváme, že ve finální verzi bude tmavý režim kompletní. Nová funkce pravděpodobně nebude dostupná na starší telefony jako je Xiaomi Mi 4, Xiaomi Mi 5, Redmi Note 3 Pro apod.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí tmavý režim v MIUI 10?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)